Düşecek Domainlere Nereden Bakılır | Düşecek Domain Bulma

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere düşecek domainlere hangi sitelerden bakılır onu anlatacağız.

Domain alım-satım işleriyle uğraşanlar, domain sektöründe olanlar veya yeni alan adı almak isteyenler domain almadan önce yakın zamanda düşecek olan alan adlarını inceleyebilirsiniz. Bu inceleme sonucunda birbirinden güzel alan adları bulabilirsiniz. Ardından istediğiniz domain firmasında kayıt ettirebilirsiniz. Düşecek alan adlarını sorgulatma için bir sürü site mevcuttur diyebiliriz. Fakat bu yazımızda en popüler olanları sizlere aktaracağız. Bu sitelere girerek istediğiniz kriterlerde alan adı sorgulatması yapabilirsiniz ve ne zaman düşeceklerini öğrenebilirsiniz. Ona göre de zamanı geldiğinde hızlı davranıp alan adlarını kaydedebilirsiniz.

Şimdi bir kaç site üzerinden düşecek domainleri nereden buluruz onu anlatalım.

Düşecek Domainlere Bakılabilecek Web Siteleri

1-) namecatch.com:

Namecatch düşecek domainlerin listelendiği en iyi sitelerden biridir. Siteye giriş yaptıktan sonra aşağıda gördüğünüz gibi ekran karşınıza çıkacaktır.

Buradan üst taraftan nasıl bir domain arıyorsak onu belirtiyoruz. Mesela biz 4 harfli cvcv.com şeklinde domain sorgulatmak istedik. Haliyle sol üstteki CVCV butonuna bastık. Ardından site otomatikman aşağıda gördüğünüz gibi 4 tane .com domain sıraladı. Demekki 4 harf .com domainlerden en yakında 4 tanesi düşecek. Bunlardan en yakını da 19 saat sonra düşecek olan kiha.com’dur. Takip edip bu domaini alabilirsiniz.

2-) justdropped.com:

Bu site de aynı şekilde düşecek domainleri listeliyor. Siteye girerek anasayfadaki formu dilediğiniz gibi doldurup kendi kriterlerinize göre düşecek domain aratması yapabilirsiniz.

İstediğiniz kriterleri belirttikten sonra “Show the Domains!” butonuna basınız. Ardından düşecek domainler sıralanacaktır. Fakat siteye üye olmanız gerekmektedir. Üyelik ise ücretsizdir.

3-) freshdrop.com:

Aynı şekilde freshdrop sitesi üzerinden de düşecek alan adı sorgulaması yapabilirsiniz.

Siteye girdikten sonra yukarıdaki alandan kriterlerinizi belirtip sağdaki “Go” tuşuna bastığınızda site düşecek domainleri listeleyecektir.

Bunların dışındaki en iyi drop domain sitelerinin isimleri aşağıdaki gibidir;

  • pool.com
  • expireddomains.net
  • domcop.com
  • expireddomains.io
  • dropping.com
  • snapnames.com
  • namejet.com
  • dropcatch.com
  • namebright.com

Düşecek domainlerin yer aldığı siteler bu şekildedir. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz.

NOT = Ek olarak günlük düşecek domainler listesine ulaşmak için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir