E-Kitap Nedir?

E-kitap elektronik ortamda yani herhangi bir elektrikli cihazlar yardımıyla okuyabildiğimiz kitaplara verilen isimdir. Açılımı ise “elektronik kitap” ‘tır.

Aslında e-kitabı word dökümanından ayıran bir şey yok. Fakat kullanım mantığı anlamında farklı özellikler bulunmaktadır. Örneğin siz bir kitap yazdınız ve bunu internet üzerinden satmak istiyorsunuz. Bu bir word dökümanı olsaydı insanlar bunu düzenleyebilirdi. Fakat e-kitap olduğunda insanlar bunu düzenleyemiyor ve sadece okumakla yetiniyorlar. Yani yazdığınız kitabın değiştirilmeden internet üzeriden satışını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Elektronik her cihazla e-kitap okuyabilirsiniz. E-kitap kavramını geniş tuttuğumuzda pdf olan her bir döküman aslında bir e-kitaptır. Yani kullandığınız elektronik cihazların herhangi birinde Pdf uygulamasının yer alması e- kitap okuyabileceğiniz anlamına gelmektedir.Mesela en önemli pdf açma programlarından birisi olan “Adobe Acrobat Reader” programıdır.Bu program ile ücretsiz bir şekilde tüm pdf dosyalarını açıp okuyabiliyorsunuz.

Bu yazımızda e-kitabın kısaca tanımından bahsettik.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir