Elon Musk’ın Sahip Olduğu Tüm Şirketler

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Elon Musk’ın sahip olduğu tüm şirketlerin isimlerini ve detaylarını paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi Elon Musk hemen hemen çoğu kişi tarafından 21. yüzyılın en zeki insanı ve bilim adamı olarak nitelendiriliyor. Adamın el attığı her iş neredeyse zirveye oynuyor diyebiliriz. Zaten aşağıda paylaşacağımız şirketlerinden de anlayabilirsiniz bunu. Öncelikle sizlere önceden sahip olduğu ve sattığı şirketleri ardından ise hala daha sahip olduğu şirketleri paylaşacağız.

Elon Musk’ın Sahip Olduğu Şirketler

1-) SpaceX;

SpaceX, 2002 yılında Elon Musk’ın kurduğu bir uzay şirketidir. Şirket Elon Musk’ın en çok üzerinde çalıştığı ve hayallerini kurduğu bir şirkettir. Çünkü Elon, bu sayede insanların Mars gezegeninde yaşamasını ve orada koloniler kurmasını sağlayabilir.

2-) Tesla Motors;

Tesla, 2003 yılında kurulmuştur. CEO’su Elon Musk’dır. Elektrikli araç ve motor üzerine kurulan bir şirkettir. Günümüzde de elektrikli araç üretiminde genellikle Tesla arabalar ön planda çıkıyor. Hem kaliteli hem de diğer popüler arabalara göre ucuz olması nedeniyle elektrikli araba üreten en iyi şirket konumundadır.

3-) SolarCity;

SolarCity, güneş enerjisi hizmetleri konusunda 2006 yılında kurulmuş olan bir şirkettir. Sonrasında Tesla şirketi tarafından 2.8 milyar dolara satın alınmıştır. Şirket Amerika’nın en büyük güneş enerjisi sistemi sağlayıcısıdır.

4-) The Boring Company;

The Boring Company, 2016 yılında Elon Musk tarafından kurulan alt yapı ve tünel inşaat şirketidir.

5-) Neuralink;

Neuralink, 2016 yılında Elon Musk tarafından kurulan bir Amerikan nöroteknoloji firmasıdır. Şirketin merkezi San Francisco’da yer almaktadır. Şirket beyin hastalığına sahip olan insanları iyileştirmek için cihazlar üretmektedir.

6-) OpenAI;

OpenAI, 2015 yılında kurulan herhangi bir kar amacı gütmeyen yapay zeka araştırma şirketidir.

Elon Musk’ın Önceden Sahip Olduğu Şirketler

1-) PayPal;

PayPal internet üzerinden online ödeme yapılabilen bir sistemdir. İlk olarak 1998 yılında aralarında Elon Musk’ın da olduğu bir grup tarafından ABD’de kurulmuştur. Fakat 2002 yılının Ekim ayında eBay şirketine 1.5 milyon dolara satılmıştır. Hala da günümüzde kullanılan en popüler online ödeme sistemidir.

2-) Zip2;

Zip2, 1995 yılında Elon Musk ve Kimbal Musk kardeşler tarafından gazetelere lisanslı çevrim içi şehir rehberliği yazılımı hizmeti sağlayan ABD’de kurulan bir şirkettir. Ardından Zip2, 1999 yılında 307 milyon dolara Compaq Computer şirketi tarafından satın alındı.

Elon Musk’ın yeni ve eski şirketleri bu şekildedir.Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir