Yeni Site Açtıktan Sonra Yapılması Gerekenler(Kısaca)

Bu yazımızda sizlere site açıldıktan sonra yapılması gereken önemli maddeleri ve ipuçlarını kısa bir şekilde anlatacağız.İlerleyen zamanlarda bu maddeleri uzun uzun yazan bir seriye de başlayacağız.

Şimdi lafı uzatmadan site açıldıktan sonra yapılması gerekenleri kısaca maddeler halinde yazalım.

1–) Sitenizi arama motorlarına kayıt ettirin.

2–) Sitemap(site haritası) oluşturun ve arama motorlarına yollayın.

3–) Alexa Tollobarı tarayıcınıza kurun. Alexa artık ücret ödemezseniz sitenizin açıklamasını kaydetmiyor ancak bu eklenti sayesinde zamanla sitenizi sitelerine ekliyorlar ve açıklamayı da kendileri oluşturabiliyor.

4–) Forumlarda site tanıtım kategorisinde sitenizi abartmadan tanıtın.

5–) Facebook, Twitter, Linkedin vb. sosyal ağlarda sitenizi linki ile birlikte yayımlayın.

6–) Bu paylaşımları yaparken sitenizin ne hakkında olduğunu eklemeyi unutmayın.

7–) Yeni bir site olduğunuz için “En iyi … sitesi” şeklindeki paylaşımlardan kaçının.

8–) Eğer bütçeniz uygunsa facebook üzerinden reklam vermenizi tavsiye ederim yeni bir site için başlangıç olarak hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz.Sitenizin konseptine göre değişir ancak ziyaretçilerinizin siteniz ile etkileşime girmesi önemlidir. Hem size motivasyon verir hem de arama motorlarının gözünde iyi bir izlenim bırakır.

9–) Diğer önemli husus ise SEO çalışmalarıdır. Hedef kelimelerinizi belirleyip backlink çalışması yapmalısınız. Ancak bu çalışmayı yaparken spama düşmemelisiniz. Bu konu hakkında fazla bilginiz yok ise ücretli bir şekilde profesyonel kişilerden yardım alabilirsiniz. Fakat benim tavsiyem en iyisi kendiniz internette kaynakları aratıp seo hakkında bilgiler öğrenmeniz.

Mesela bizim http://www.mmsrn.com/seo/ bu sayfada yazdığımız seo yazılarını okuyup ücretsiz bilgi edinebilirsiniz.Teşekkür ederiz iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir