En Hızlı Yetkili Servis Sorgulama ve Bulma Sistemi Neresi? (Resmi Site)

Merhabalar değerli takipçilerimiz. Bu yazımızda sizlere en hızlı ve güvenilir yetkili servis bulma web sitesi neresidir onu anlatacağız.

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi vb. gibi beyaz eşyalarımız bozulduğu zaman kendimize en yakın yetkili servisi çağırmak isteriz. İlk işimiz ise internette araştırma yapmaktır. Fakat bazı web siteleri internette üst sırada çıksa bile dolandırıcı olabiliyor ki bu durum hakkında devlet kamu spotu reklamları çekmektedir. Bu durumun önüne geçmek için Ticaret Bakanlığı yeni bir proje başlatmıştır. Sizler de “https://www.servis.gov.tr/” adresine girerek ücretsiz ve hızlı bir şekilde kendinize en yakın güvenilir yetkili servis firmasını bulabilir ve evinize çağırabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu sisteme kayıtlı olan yetkili servisler tamamen güvenilirdir. Sonuçta burada devletin resmi web sitesinde kayıtlı olan yetkili servisler bulunuyor. Şimdi kısaca Servis.gov.tr üzerinden yetkili servis nasıl bulunur onu gösterelim.

Konumunuza En Yakın ve Güvenilir Yetkili Servis Nasıl Bulunur?

1-) Öncelikle arkadaşlar dediğimiz gibi T.C. Ticaret Bakanlığı “Servis Bilgi Sistemi Projesi (SERBİS)” sistemi ile en güvenilir ve doğru yetkili servislere ulaşabilirsiniz. Öncelikle “www.servis.gov.tr/Genel/Sorgu” buradaki siteye giriyoruz.

2-) Ardından açılan ekranda hangi markanın yetkili servisini arayacaksanız onun ismini ve diğer bilgileri giriyoruz. Mesela biz diyelim ki Arçelik yetkili servisi arayacağız. O zaman Arçelik yazıyoruz ve ürünün ismini de yazmamız gerekiyor. Bilgileri doldurduktan sonra alttaki “Sorgula” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında alt tarafta aşağıda gördüğünüz gibi o il ve ilçede bulunan tüm yetkili servislerin bilgileri çıkacaktır. Bu sistem 81 il için çalışmaktadır. Hangi şehirde ve ilçede yaşıyorsanız kendinize göre aratma yapabilir ve size en yakın yetkili servisi bulabilirsiniz.

4-) Dediğimiz gibi bu site tamamen resmi ve devlete aittir. Haliyle yetkili servislerinde herhangi bir dolandırıcılık söz konusu olmaz bu yüzden içiniz rahat olsun. Zaten hepsi güvenli ve devlet tarafından onay verilmiş yetkili servislerdir.

Bu şekilde Serbis (servis.gov.tr) üzerinden tüm ürünlerin yetkili servislerini bulabilir ve cep telefonu numarasından arayarak hizmet alabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir