En İyi Avukat Filmi : Beklenmeyen Şahit

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere izlediğim en iyi avukat filmini tanıtacağım.İyi okumalar dilerim.

Geçen gün izlediğim bir filmin bayağı etkisinde kaldım ki bunun yazısını yazıyorum.Normalde film inceleme olarak şuana kadar hiç yazı yazmadım lakin bu filmde bir ilk olacak.Çünkü film tek kelimeyle muazzam diyebilirim.

Öncelikle filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.Özellikle hukuk okuyorsanız veya hukuk dalı ile ilgileniyorsanız bu film tam size göre.Şöyle söyleyeyim filmde dönemin en iyi İngiliz avukatı var.Zaten baş rollerde bu adam var diyebilirim.Müvekkilini öyle bir savunuyor ki ağzınız açık kalacak.Tam bir ders niteliğinde baş yapıt olan bu film avukatlar için 10 numara diyebilirim.

Peki filmde ne anlatılıyor biraz ondan bahsedeyim.Bir adam yaşlı bir kadını öldürme suçundan mahkemeye çıkıyor.Haliyle adam davayı kazanmak için dönemin en iyi avukatını tutmak istiyor.O avukat ise yukarıda bahsettiğim adam.İlk başlarda işi kabul etmek istemiyor lakin adama acıyor ve avukatı olmayı kabul ediyor.Sonrasında ise mahkemede onun avukatlığını yapıyor ve onu savunuyor.Filmin yarısından fazlası mahkeme salonunda geçiyor.Ama avukatın dedikleri o kadar etkileyici ki kendi kendinize “gördüğüm en iyi avukat” diyeceksiniz.

Kısacası şahsi fikrime göre izlediğim en iyi avukat filmi olan “Beklenmeyen Şahit” filmini izlemenizi tavsiye ediyorum.Film siyah-beyazdır.1957 senesinde çekilmiş bir filmdir.Süresi ise 1 saat 56 dakikadır.Filmin ingilizcesi “Witness for the Prosecution” ‘dır.İmdb sitesinde top 250 de yer almaktadır ve şuanda 68. sırada bulunmaktadır.Gerçekten izleyip 10 puan vereceğiniz bir filmdir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.Film hakkında fazla detay vermedim spoiler olmasın diye.Sadece film tavsiyesi isteyenler için bir tanıtım olması amacıyla en iyi avukat filmi yazısını yazdım.Umarım beğenmiştirsiniz.

Eğer yazıya fazla ilgi gelirse diğer izlediğim filmler hakkında film incelemesi serisini başlatabilirim.Şimdilik hoş çakalın…

YORUMLAR

  1. Bu film gerçekten on numara bende gecen hafta izlemiştim kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir