En İyi Faizsiz Katılım Bankaları

Herkese merhabalar.Bu yazımızda sizlere ülkemizde yer alan en iyi faizsiz katılım bankalarının isimlerini paylaşacağız.Umarız faydalı olur.

Bu banka isimlerinin hangileri olduğunu paylaşmadan önce bazı kesim bu bankaların islami kurallara uygun olduğunu söylese de bazı kesim aynı görüşte değildir.O yüzden lütfen islami sitelerden iyice araştırınız ve bir çok alim kişilere sorunuz görüşlerini öğreniniz.Sonrasında bu bankalara para yatırıp yatırmayacağınız tamamen sizin tercihinizdir.Biz burada sadece en iyi faizsiz katılım bankalarının isimlerini paylaşıyoruz.

1-)Kuveyt Türk;

En iyi faizsiz katılım bankalarından birisi Kuveyt Türk bankasıdır diyebiliriz.Kuveyt Türk’e kar zarar ortaklığı adı altında faizsiz ve (kesin olmamakla birlikte çoğu kesimin deyişiyle) islami şartlara düzgün olarak para yatırabiliyorsunuz.Eğer faizsiz bir şekilde bankadan hizmet almak istiyorsanız aklınıza ilk olarak Kuveyt Türk bankasını getirebilirsiniz.

2-)Albaraka Türk;

En iyi katılım bankalarından diğeri de Albaraka Türk bankasıdır.Bu banka da aynı şekilde faizsiz katılım bankasıdır.Türkiye’de bir çok kişi tarafından tercih edilen Albaraka Türk müşterilerine faizsiz bir kar sunuyor.Katılım bankası arıyorsanız Albaraka Türk’ü gözünüz kapalı kullanabilirsiniz.

3-)Ziraat Katılım Bankası;

Bir diğer en iyi faizsiz katılım bankalarından birisi de Ziraat katılım bankasıdır.Ziraat bankasının yan bankası olan Ziraat katılım bankası 2015 yılında hizmete açılmıştır.Yeni kurulan bir banka olması nedeniyle fazla müşterisi bulunmayan bankanın zamanla yükselişe geçeceği tahmin ediliyor.

Şimdilik en iyi katılım bankaları bu şekildedir diyebiliriz.İlerleyen zamanlarda listeyi arttırabiliriz.Herkese iyi günler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir