En İyi Haber Siteleri Hangileri? Türkiye’deki Haber Sitelerinin Ziyaretçi (Hit) Sayıları Kaç?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere ülkemizdeki en iyi haber sitelerini ve bunların ziyaretçileri kaçtır onu paylaşacağız.

Ülkemizde çok sayıda haber sitesi mevcuttur. Fakat bu sitelerden bazıları var ki her alanda kaliteli yazılarıyla, makaleleriyle ön plana çıkmaktadır. Üstelik spam yapmayan click bait yapmayan birçok haber sitesi vardır. Günlük hayatta bu siteleri takip edebilir ve en doğru haberlere anında ulaşabilirsiniz. Her ne kadar ülke gündemini Twitter’dan takip edebilsek de tüm haberlere buradan ulaşamayız. Gündemde yer alan tüm haberlere Türkiye’nin en iyi haber sitelerinden bakabilirsiniz. Peki, ülkemizdeki en iyi haber siteleri neresi? En çok hangi haber sitelerinin hit değeri yüksektir? En çok hiti bulunan haber siteleri neresi? Sizlere ülkemizdeki en iyi 5 haber sitesini ve SimilarWeb değerlerine göre aylık ortalama hit sayılarını paylaşacağız. Şimdi paylaşıma geçelim. İyi okumalar.

Türkiye’deki En İyi Haber Siteleri ve Ziyaretçi Sayıları

1-) Hurriyet.com.tr

 • Alexa global : 609
 • Alexa yerel : 13
 • Aylık ortalama hit : Aylık ortalama 150 milyon ziyaretçisi mevcuttur. (SimilarWeb’e göre)

Hürriyet domaini 1996 yılında kayıt edilmiştir. Büyük ihtimalle bu yazıyı okuyan birçok kişiden yaşlı bir site. Gerçekten Türkiye’nin en kaliteli ve en iyi haber sitesidir diyebiliriz. Bunu rastgele değil verilere bakarak söylüyoruz. Güncel alexa sıralamasında Hürriyet dünyada 609. sırada ve Türkiye’de ise 13. sırada yer alıyor. Evet Ensonhaber’in Alexa değerleri daha yüksek ama hit konusunda Similarweb verilerine göre Hürriyet ortalama aylık 150 milyon hite sahipken Ensonhaber 30 milyon civarındadır. Bu yüzden Hürriyet diğer haber sitelerinden daha iyidir diyebiliriz. Yani bunu rakip sitelerde çalışanlar bile söyleyebilir. Son olarak SimilarWeb verilerine göre Hürriyet’in Eylül 2021 aylık ziyaretçi sayısı 153 milyondur. Gerçekten çok yüksek bir sayı diyebiliriz. Bu da ne kadar kaliteli bir haber sitesi olduğunu belli ediyor. Ek olarak Hürriyet’in SEO haberleri de oldukça sağlam. Takip edebilirsiniz.

2-) Milliyet.com.tr

 • Alexa global : 723
 • Alexa yerel : 16
 • Aylık ortalama hit : Aylık ortalama 120 milyon ziyaretçisi mevcuttur. (SimilarWeb’e göre)

Gelelim Türkiye’nin en iyi 2. haber sitesine. Evet Hürriyet’ten sonra Milliyet.com.tr geliyor. Aslında iki site de birbirine çok benzemektedir desek yanlış olmaz. Milliyet’in özellikle SEO ekibi çok sağlamdır. Milliyet Alexa global sıralamasında 723. iken TR’de ise 16. sıradadır. Similarweb değerlerine göre ise dünyada 252. sırada yer alıyor. Türkiye’de ise 12. sırada. Milliyet’in aylık ortalama hit sayısı 120 milyondur diyebiliriz. Geçtiğimiz ay yani 2021 Eylül ayında SimilarWeb sitesi datalarına göre Milliyet’in ziyaretçi sayısı 114 milyon olarak hesaplanmıştır.

3-) Sabah.com.tr

 • Alexa global : 1646
 • Alexa yerel : 42
 • Aylık ortalama hit : Aylık ortalama 80 milyon ziyaretçisi mevcuttur. (SimilarWeb’e göre)

Gelelim Turkuvaz Yayın Grubu’nun en iyi web haber sitesine. Sabah.com.tr hemen hemen çoğu içeriğin bulunduğu bir haber sitesidir. Gerçekten site kaliteli fakat demeden geçemeyeceğiz. Sitede gerçekten çok reklam var hocam. Yani bir yere tıklamaya korkuyoruz sitede. Eğer bu site reklam sayılarını azaltırsa gerçekten hit sayısı 2 katına çıkar demedi demeyin. Çünkü çok geniş bir yelpazesi mevcut. Her neyse sabah.com.tr SimilarWeb değerlerine göre aylık ortalama 80-90 milyon hite sahiptir. SimilarWeb değerlerine göre Eylül 2021 hit sayısı 80 milyondur. Alexa değerleri biraz düşmüştür fakat normalde bu site ilk 1000 içerisindeydi. Sanırım yaz ayında biraz düşüşe geçmiş. Ama yakında tekrar yükselir.

4-) Haberler.com

 • Alexa global : 1146
 • Alexa yerel : 27
 • Aylık ortalama hit : Aylık ortalama 50 milyon ziyaretçisi mevcuttur. (SimilarWeb’e göre)

Google’a haber veya haberler yazdığınızda her zaman ilk sırada haberler.com u görürsünüz. Çünkü jenerik muhteşem bir domaine sahiptir. Sadece domainin değerinin en az 1 milyon dolar olduğunu düşünüyoruz ki haber.com geçtiğimiz aylarda 250 bin dolardan satılıyordu. Bir forum sitesinde bunun haberini görmüştük. Her neyse haberler.com da yine ülkemizin kaliteli sitelerinden. Bana göre en iyisi diyebilirim çünkü sitede hiç spam yok, reklam çok az, tasarımı çok sade ve şık. Siteye girince kaliteyi anlayacaksınız zaten. Gerek yazılım ekibi gerek editör ekibi gerekse SEO ekibi gayet iyi iş yapıyor. Özellikle SEO haberler alanında Türkiye’nin ilk 3 ekibine sahiptir diyebiliriz. Çünkü haberlere baktığınızda hepsi sağlam ve çok okunan haberlerdir. Haberler.com ‘un Similar Web değerlerine göre aylık ortalama 50 milyon hiti vardır. Eylül 2021 hiti 41 milyon olarak gösteriliyor. Alexa globalde 1146. iken TR’de ise 27. sıradadır.

5-) Haberturk.com

 • Alexa global : 1200
 • Alexa yerel : 29
 • Aylık ortalama hit : Aylık ortalama 65 milyon ziyaretçisi mevcuttur. (SimilarWeb’e göre)

Habertürk’ün sitesi de son zamanlarda Google’da çok çıkıyor. Bu site de gerçekten sağlam ve listemizde 5. sırada yer alıyor. Habertürk’ün SimilarWeb bilgilerine göre aylık ortalama 60-70 milyon hiti mevcuttur. Eylül 2021 hit sayısı 62 milyondur. Alexa global 1200 ve Alexa TR 29. sıradadır. Bu siteyi de favorilerinize ekleyebilirsiniz.

6-) Sozcu.com.tr

 • Alexa global : 743
 • Alexa yerel : 18
 • Aylık ortalama hit : Aylık ortalama 150 milyon ziyaretçisi mevcuttur. (SimilarWeb’e göre)

Aslında Sözcü’yü ilk 3 sıraya koyabiliriz. Çünkü aylık ortalama 150-200 milyon hiti var. Alexa’da ise 743. ve TR’de 18. sırada. Ayrıca Sözcü’nün şu yanını çok seviyorum. Mesela diğer siteler 1 konudan 3-4 farklı içerik yapıyor ve hepsinde üst sıralara çıkmak için uğraşıyor fakat ilk sıraya zor çıkıyor. Ama Sözcü bu 3-4 konuyu tek bir konuya ekliyor. Yani 3-4 farklı içerik yerine tek bir içerikte sağlam bir yazı yazıyor ve tak diye 1. sıraya çıkıyor. Gerçekten incelerseniz Sözcü’nün az ve öz haberleri mevcuttur. Hemen örnek verelim. Mesela diyelim lig maç sonuçları ayrı ayrı başlıklarda ele alınmış. Ama Sözcü tek bir başlık altında tüm lig maç sonuçlarını paylaşırsa unique aranan tek bir maç sonucunda da çıkıyor. Yani Google’da “GS-FB maç sonucu” olarak aratırsanız Sözcü’nün haberini yaptığı “Bu haftanın maç sonuçları” yazısını ilk 3’te göreceksiniz. Bu yüzden Sözcü gönüllerin şampiyonu diyelim. Ama listemizde neden 6. sırada bizde bilmiyoruz. Sanırım SEO haberleri biraz zayıf ondan olabilir. Ek olarak SimilarWeb’de Sözcü’nün Eylül 2021 hit sayısı 136 milyon olarak gösteriliyor.

7-) Cnnturk.com

 • Alexa global : 3903
 • Alexa yerel : 122
 • Aylık ortalama hit : Aylık ortalama 30 milyon ziyaretçisi mevcuttur. (SimilarWeb’e göre)

Aslında cnntürk SEO haberleri çok iyi çıkıyor fakat şimdi baktığımızda ortalama hit sayıları biraz düşük gibi. Lakin dediğimiz gibi organik aranma olarak çok yüksek değerlere sahiptir. Son zamanların en hızlı büyüyen sitesi Cnnturk.com ‘u listemizde 7. sırada ekledik. Gerçekten bazı konularda Google aranmalarında baba sitelerin üstünde çıkıyor. CNN Türk Alexa’da 3903. sırada ve Alexa Türkiye’de 122. sıradadır. 2021 Eylül ayı hiti ise 21 milyon olarak gösterilmiş. Google’da aratma yaptığınızda CNN Türk sıklıkla karşınıza gelecektir. Çünkü son zamanlarda yükseliş sağlayan bir sitedir.

BONUS-) Son olarak yeni açılmış olan ve hızla yükselen bir siteyi sizlere aktarmak istiyorum. Habernew.com ile güncel haberlere anında ulaşabileceksiniz. Siteye her gün onlarca haber giriliyor ve farklı konseptte haberleri mevcut. Gündemde yer alan konularla alakalı merak ettiğiniz tüm yazılara bu siteden erişebilirsiniz. Habernew yeni kurulan bir site olduğu için şuanda SmilarWeb değerleri gözükmüyor. Fakat aylık ortalama 30-50 bin ziyaretçisinin olduğunu tahmin ediyoruz. İlerleyen zamanlarda daha da yükselecektir. Bu siteyi de favorilerinize eklemeyi unutmayın.

NOT = Arkadaşlar aslında sıralamayı SEO tarzı haberlere göre sıraladım. Yani yoksa hit sayısını ele alırsak kesinlikle Sözcü 1. sırada yer alır. Çünkü ziyaretçi sayısı en yüksek o ve Hürriyet’te. Fakat genel olarak değerlendirdiğimiz için sıralamayı böyle yaptık. Zaten 7 haber sitesi de en büyükleridir. Bunları kendi aralarında da kıyaslamak yanlış olur. Hepsi de iyi siteler hepsinden de haber okuyabilirsiniz. Bu arada SEO içeriklerini, organik aramaları Google arama motorunu baz alarak yazdık.

Şimdilik ülkemizdeki en iyi haber siteleri bunlardır. İlerleyen zamanlarda listemizi genişletebiliriz. Teşekkürler iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir