En İyi Kod Yazma Editörleri

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere en iyi kod yazma editörlerini(programlarını) tanıtacağız.Umarız faydası olur.

Özellikle sürekli kod yazanlar rahat,kasmayan,sade ve kullanışlı bir programda kod yazmak isterler.İşte bu programlara bu yazı altından ulaşabilirsiniz.Hepsi tamamen ücretsiz ve kullanışlıdır.Lafı uzatmadan maddeler halinde paylaşalım.

1-)Atom

En iyi kod yazma editörlerinden birisidir diyebiliriz.Tamamen kullanışlı ve hızlı bir arayüze sahip olan Atom programını ücretsiz bir şekilde kendi sitesinden bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.Atom’un sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

2-)Codepen

Daha çok html,css ve javascript kodlamaları yapanlar için uygun olan codepen.io sitesin de diğer kullanıcıların paylaştıkları açık kaynaklı kodlara erişebilir ve üzerinde oynamalar yapabilirsiniz.Zaten sitenin en önemli özelliği de budur.Özellikle bu sitede yer alan javascript örneklerine bakarak js öğrenebilirsiniz ve bu alanda uzman olabilirsiniz.

3-)Jsfiddle

Bu site de aynı şekilde html,css ve javascript kodlamaları yapanlar için birebir bir sitedir.Codepen kadar popüler olmasa da arayüzü oldukça kullanışlı ve sadedir.

4-)Notepad++

Nodepad’i çoğunuz duymuştur.Nodepad++ üzerinden de her türlü web kodlama yapabilirsiniz.Buradaki kendi sitesinden notepad plus’ı ücretsiz indirebilir ve bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

5-)Visual Studio

Son olarak yine en iyi kodlama programlarından birisi Microsoft Visual Studio‘dur.Microsoft’un sitesine girerek ücretsiz indirebilirsiniz.Visual Studio’da sadece web tabanlı kodlamalar yapılmıyor.Css,html,javascript’in yanı sıra java,android programlama,c,c++ gibi programlama dilleri için de kod yazabilirsiniz.

Şimdilik en iyi kod yazma editörleri bu şekildedir.Sizlerin de önerileri varsa yorum kısmına ekleyebiliriz.Herkese iyi kodlamalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir