En İyi WordPress Soru Cevap Eklentileri Nelerdir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere WordPress siteler için kullanabileceğiniz en iyi soru cevap (script) eklentilerini paylaşacağız.

Web sitenize soru cevap kısmı açarsanız kullanıcılarla daha iyi iletişime geçersiniz. Yani onlar sitenin konusu ile alakalı soruları hızlı bir şekilde bu soru cevap kısmına sorabilirler. Sizler de anında onları cevaplayabilirsiniz ve kullanıcıların bilgilenmesini sağlarsınız. Bu sayede hitlerinizde de artış gösterirsiniz. Kısacası sitenizde soru cevap bölümü olursa daha çok ziyaretçiye sahip olursunuz.

Daha önceden wordpress için değil de ayrı bir soru cevap scripti kurulumu nasıl yapılır buradaki yazımızda onun detaylarını paylaşmıştık. Şimdi ise sizlere wordpress için en çok kullanılan ve en iyi soru cevap eklentileri hangileridir onların isimlerini yazalım.

WordPress İçin En İyi Soru-Cevap Eklentileri

  • DW Question & Answer (Ücretsiz)
  • Sabai Discuss (Ücretli)
  • AnsPress (Ücretsiz)
  • CM Answers (Ücretsiz)
  • Question Answer (Ücretsiz)

Gördüğünüz gibi arkadaşlar wordpress için en iyi soru-cevap eklentileri bu şekildedir. Bunların arasında ise en iyisi tek ücretli eklenti olan “Sabai Discuss” ‘dur. Bu eklenti soru-cevap sitelerinde bulunan tüm özellikleri taşımaktadır. Codecanyon.net sitesine girerek eklentiyi düşük ücrete satın alabilir ve wordpress sitenizde kurabilirsiniz. Veya diğer ücretsiz soru-cevap eklentilerini sitenize kurabilir ve sınırsız şekilde kullanabilirsiniz.

NOT = Eklentiyi kurmak için wordpress admin panelinden “Eklentiler > Yeni Ekle” kısmına giriniz. Ardından aratma bölümüne yukarıdan istediğiniz eklentiyi aratınız ve kurulumunu yapınız.

Umarız yararlı olur. Sizlerin de bildiği soru cevap eklentisi varsa ismini yorum alanından bizlere yazabilirsiniz. Teşekkürler.

YORUMLAR

  1. Sitenizi çok beğendim. Çok emek vererek hazırlanmış bir site olduğunu gözlemliyorum. Özellikle WordPress ile ilgili yeni paylaşımlarınızı (e-Ticaret’te ödemeler ve sanal pos uygulamaları gibi) bekliyorum. Emeğinize sağlık.

    1. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim Ayhan hocam. İnşallah ilerleyen süreçlerde daha fazla WordPress paylaşımları yapacağız. E-Ticaret hakkında şimdilik fazla bir bilgimiz yok fakat duruma göre öğrenirsek paylaşım yapacağımızı düşünüyoruz. Teşekkürler hayırlı günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir