En Uysal Cins Kedi Irkları

Eğer cins kedi sahiplenmekonusunda eminseniz; ancak sakin, uysal ve sevgi dolu bir kedi sahiplenemeyeceğinizden korkuyorsanız bugün yazımızda sizinle en uysal kedi ırkları hakkında konuşacağız. Yazımızı inceleyebilir ve bu kedi ırkları arasından özelliklerini en çok beğendiğiniz ırkı belirleyerek cins kedi sahiplenmekonusunda kafa karışıklığınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Başlıklar

En Sakin Kedi Irkları

Her canlı gibi kediler de kendilerine has karakteri olan canlılardır. Kedilerin karakterine ve mizacına en çok etki eden faktörlerden birisi de şüphesiz kedinin cinsidir. Eğer kedinizin ev içerisinde yaramazlık yapmayan, sevimli ve uysal bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız bu mizaca sahip olan kedi ırklarını tercih etmenizi öneririz.

Peki, bu en sakin kedi ırkları ve bu ırkların özellikleri nelerdir? Gelin birlikte en uysal 10 kedi ırkını inceleyelim:

Birman Kedi Irkı

Bu kedi ırkı kadife görünümlü, dalgalı ve uzun tüylere sahiptir. Mavi gözleri cam gibi parlayan Birman kediler dışa dönük, sosyal bir karakteri olmasına rağmen sessiz, uysal ve sakin bir mizaca sahiptir.  Bu kedi ırkı aynı zamanda kucak delisidir; eğer kedinizin kucağınızdan inmemesini, kendisini sürekli sevdirmesini istiyorsanız Birman kediler sizin bu beklentinizi karşılayacaktır.

İran Kedi Irkı

Bu kedi ırkıyla ilgili olarak en çok dikkat çeken şey basık burunları, sevimli ve yuvarlak suratıdır. Saatlerce hiç hareket etmeden durabilen, çok tatlı, sevimli ve size aşık olacak bir kedi ırkıdır. Çok hareketsiz görülseler de en popüler kedi ırkları arasında yer alan İran kedileri istediklerinde gayet hareketli olabilmektedir.

Bombay Kedi Irkı

Bu kedi ırkı karizmatik, simsiyah ve parlak tüylere sahiptir. Çoğu zaman panter kedi olarak bilinmektedir. Ancak panter olarak anılmalarına karşın sevecen, söz dinleyen, uyumlu, kolay eğitilebilen bir mizaca sahiptir.

British Shorthair Kedi Irkı

Bu kedi ırkı İngiltere kökenli olup çok uysal, sakin ve akıllı bir cinstir. Gri tüyleri, kehribar ya da sarı gözleri ile görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Aynı zamanda yalnız kalmayı çok sevdiğinden okuyan, çalışan kişiler için ideal bir ev kedisidir.

Exotic Shorthair Kedi Irkı

Bu kedi ırkı kısık ve yayvan gözlere, çok renkli tüylere sahiptir. Kısa tüylü olduğundan tüy sorunu yaşamak istemeyenler için ideal bir seçimdir. Çok uysal ve söz dinleyen bir kedi olduğundan sevecen bir kedi beslemek isteyenlerin beklentilerini karşılayacaktır.

Chinchilla Kedi Irkı

Bu kedi ırkı yuvarlak ve yemyeşil iri gözlere sahiptir. Uzun ve yumuşak tüyleri ile tam bir sevimlilik abidesi olan bu kedi ırkı çok akıllı, uslu, sabırlı ve çocuklarla iyi geçinen bir mizaca sahiptir.

Ragdoll Kedi Irkı

Bu kedi ırkı en çok beslenen kedi ırkları arasında yer almaktadır. Kaslı bir yapısı, mavi gözleri, yumuşak tüyleri vardır ve adeta minik bir bebek gibidir. Çok güzel ve asil bir görünüme sahiptir. Oyuncu olsalar da çok sakin, uysal ve sizi yormayacak bir kedi ırkıdır.

Tiffanie Kedi Irkı

Çok ender ve güzel bir tüy yapısına sahip olan Tiffanie kedi ırkının sürme çekilmiş gibi güzel gözleri vardır. Eğer kedinizin size bağlı, vefalı, sakin ve uysal bir mizacı olmasını istiyorsanız kediniz beklentilerinizi karşılayacaktır.

Korat Kedi Irkı

Bu kedi ırkı zarif hatlara, kısa tüylere, derin ve büyük bakışlara sahiptir. Çok sevecen ve akıllıdır. Bu kedi ırkı aynı zamanda son derecede sessizdir. Size ve evinize huzur, sevgi ve şefkat getirecek bir kedi ırkıdır.

Selkirk Rex Kedi Irkı

Bu kedi ırkı dumanlı göz yapısına, minyon bir vücuda sahiptir. Bilinen en uysal kedi ırkları arasında yer alan bu kediler çok sessizdir ve sizi asla rahatsız etmez. Çok ağır ve oturaklı bir karakteri vardır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir