Enes Batur Youtube’dan Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Türkiye’de youtube’da en fazla abonesi bulunan Enes Batur’un Youtube üzerinden aylık ve yıllık ne kadar kazandığını paylaşacağız.

Aslında daha önceki “Türk Youtube Kanallarının Kazançları” adlı yazımızda Enes Batur’un aylık kazancını paylaşmıştık.Fakat burada 2016 yılında paylaştığı “NE KADAR PARA KAZANIYORUM?” adlı videosundaki verileri ele alarak bir kazanç tahmini yapmıştık.

Fakat geçtiğimiz günlerde Ruhi Çenet kendi kanalına ait güncel kazanç verilerini paylaşınca bu hesabın değiştiğini düşündük.Çünkü Ruhi Çenet’in dediğine göre Youtube’nin eskiden Türkiye ile anlaşması olmadığı için az kazanç veriyormuş.Ama artık zamanla reklam anlaşması yapıldığı için kazançlar da bir hayli artmış.O yüzden Ruhi Çenet’in istatistiklerini baz alarak Enes Batur’un aylık ve yıllık ne kadar kazandığını paylaşacağız.

Enes Batur’un Aylık Kazancı

Öncelikle Ruhi Çenet’in güncel kazancını paylaşalım.Buradan yola çıkarak da Enes Batur’unkini hesaplayacağız.

Ruhi Çenet buradaki videosunda da bahsettiği gibi şuana kadar toplamda youtube’dan yaklaşık 478 bin tl kazanmış.Bu resimde 52 bin tl gözüktüğüne bakmayın.Bir zamanlar youtube ile çalışmadığı için aradaki kısım kesilmiş.Fakat onu da ortalama hesapladığında videoyu izleyince göreceksiniz şuana kadar toplamda 478 bin tl kazandığını söylüyor.

Ruhi Çenet’in toplam videoları 300 milyon kes izlenmiş.Haliyle şimdi 478 bin’i 300 milyona bölersek 1 milyon başına kazandığı parayı hesaplamış oluruz.478.000/300 = 1593 çıkıyor.Yani 1 milyon başına 1593 tl kazanmış oluyor.

Haliyle buradan Enes Batur’un toplam izlenmesine bakıp hesaplama yapalım.

Gördüğünüz gibi Enes Batur şuana kadar 2 milyar 460 milyon izlenme almış.Şimdi yukarıda hesapladığımız 1 milyon başına 1593 tl’yi 2460 ile çarpalım ve Enes Batur’un toplam kazancını hesaplayalım.1593*2460=3.918.780 çıkıyor.Yani Enes Batur kanal kurulduğundan beri toplamda 3 milyon 918 bin tl para kazanmıştır.Haliyle şimdi bunu toplam kanal açılışından bu zamana kadar olan aya bölelim ve aylık kazancını hesaplayalım.

Enes Batur kasım 2012 de youtube başladığına göre şuanda tam 5 yıl 2 ay olmuş.Yani bu da toplamda 62 aya eşit oluyor.Haliyle şimdi bu toplam kazancını 62’ye bölersek Enes Batur’un ortalama aylık kazancını hesaplamış olacağız.

3918780/62=63206 çıkıyor.Yani Enes Batur’un youtube’dan aldığı aylık miktar 63 bin tl civarıdır.Bu miktar yıllık ise 756 bin tl ediyor.Tabii ki bu dediğimiz Ruhi Çenet’in kazancına göre ortalama hesaptır.Kendi kazancını tam olarak bilmiyoruz fakat ortalama bu civardadır.

Aslında daha fazla olduğunu düşünüyoruz.Çünkü sponsor gelirlerini de hesaba katarsak Enes Batur aylık 100 bin tl civarı para kazanıyor olabilir.Bunu yıla vurursak yılda ortalama 1.2 milyon tl civarı para kazanıyor.

Bu yazımızda Enes Batur’un aylık ve yıllık kazancını paylaştık.Konu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir