Türk Youtube Kanallarının Kazançları

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere bazı Türk Youtube kanallarının yani Türk youtuberların aylık olarak kaç para kazandıklarını paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi günler geçtikçe Youtuber’ların sayısı ve insanların Youtube’a olan sevgisi de artıyor.Hal böyle olunca youtube kanallarının sayısı da artmaktadır.Aralarında gerçekten işini çok iyi yapanlar var.Fakat bunun yanında sırf izlenme alabilmek için click bait,spam vb. taktikleri uygulayanlar da mevcut.Tabii ki konumuz bu değil.

Bugün sizlere bazı Türk youtuberların aylık ne kadar kazandıklarını resimleriyle birlikte paylaşacağız.Çünkü bu gelirlerini paylaştığımız kanallar kendi kanallarında kaç para kazandıklarını gösteren kişilerdir.Bizler de sizler için bunları tek konuda toplayacağız.Şimdi lafı uzatmadan bazı youtube kanallarının kazançlarını paylaşalım.Rastgele sırayla paylaşıyorum azdan çoğa ve çoktan aza doğru değildir.

1-) Enes Batur’un Aylık Kazancı Nedir?

Öncelikle hepinizin merak ettiği youtube Türkiye’de en çok abonesi olan kanalın sahibi Enes Batur‘un aylık kazancına bakalım.Enes Batur buradaki videosunda ne kadar para kazandığını açıklamıştı.Bu videodaki veriye göre o zamana kadar en çok izlenen videosu olan “Komik Montaj 2” isimli adlı videosu yaklaşık o zamana kadar 8.3 milyon izlenme almıştı.

Bu izlenme sayısıyla bu videodan toplamda yukarıdaki gördüğünüz gibi 718 dolar yani yaklaşık 2.5 bin tl gibi bir para kazanmıştı.Haliyle bu veriden yola çıkarak Enes Batur’un şuanda toplam izlenme sayısına bakacağız ve hesap yapacağız.Şuana kadar Enes Batur’un kanalı toplamda “2.448.975.974” izlenme almış.Üstteki video 8.3 milyonda ve 718 dolar kazancı vardı.Şimdi oran orantı yaparak toplam kazandığı parayı hesaplayalım.

Yaptığımız hesaba göre 2.4 milyar küsür izlenmeyle toplamda 211 bin dolar para kazanmıştır.Enes Batur youtube’a 2012 kasımda başlamıştı.Yani toplamda 5 sene olmuş.Haliyle bunu aylık ortalamaya bölersek yani 211 bin doları 5*12 den 60’a böleceğiz.O da yaklaşık 3-4 bin dolar civarında bir para ediyor.Yani üstteki veriye göre Enes Batur aylık ortalama 10 bin tl para kazanıyor.

Tabii ki bu ortalama değerdir sponsor,reklam gelirlerini vs. kattığımızda bu para katlanabilir.Ek olarak şunu söyleyelim bu hesap 2016’ya göre yapıldı sonuçta o videosu 2016 da çekilmişti.Eğer günümüzü baz alacak olursak şuanda 5 küsür milyon takipçisi var ve aylık 10 bin kadar kazanması az gelebilir.O yüzden siz onu 2 veya 3 ile çarpın öyle hesaplayın.Kendisine youtube hayatında başarılar diliyoruz.

2-) Kafalar Kanalının Aylık Kazancı Nedir?

Şimdi kafalar kanalını inceleyelim.Geçtiğimiz günlerde Burak Güngör, Kafalar kanalının bir üyesi Atakan Özyurt ile röportaj yaptı buradaki videodan izleyebilirsiniz.Burada Atakan Özyurt aylık olarak kaç para kazandığını söylüyor.Videoyu izlerseniz 19.45 inci dakikada minimum 5 bin tl kazandığını söylüyor.Buradan da yola çıkarsak Kafalar kanalı toplamda aylık 15 bin tl kazanmaktadır.Kendilerine başarılar diliyoruz.Gerçekten eğlence içeriklerine sahip en beğendiğim kanallardan birisi burasıdır.

3-) Ruhi Çenet Videolarının Aylık Kazancı Nedir?

Daha önceden Ruhi Çenet’in tek videodan kazandığı parayı paylaşmıştık.Şimdi tekrar paylaşalım.

Gördüğünüz gibi Ruhi Çenet 11 milyon izlenmeli bir videodan 850 tl para kazanmış.Ruhi Çenet şuana kadar toplamda 300 milyon izlenme almış.Buradan yola çıkarak aylık ortalama 20 milyon izlenme alsa Ruhi Çenet yaklaşık 2000 tl para kazanmış oluyor.Nasıl yani 2 bin tl gerçekten çok az Ruhi Çenet için.Bence yanına bir 0 koymak lazım.Yoksa severek takip ettiğim bu kanalın emeklerine yazık olur.

Fakat sanırım bu videodaki kazançtan dolayı olabilir.Bazen youtube içerik bakımından videoların kazançlarını düşürebiliyor.Ama değerler ortada Ruhi Çenet’in sadece youtubedan aylık kazandığı 2 bin tl mevcut.Dediğimiz gibi bu rakam gerçeği yansıtmıyordur büyük ihtimalle.Çünkü reklam,sponsor vb. gelirleriyle birlikte epey bir kazancı olduğunu düşünüyoruz.

4-) Furkan Yaman Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Furkan Yaman ise buradaki videoda aylık 10 bin tl kazandığını söylüyor.Kendisine de başarılar diliyoruz.Bol kazançlar dileriz.

5-) CrazyTurk Kanalının Aylık Kazancı

300 küsür bin aboneye sahip olan CrazyTurk kanalı aylık olarak yaklaşık 400-500 dolar kazanıyor yani bu da yakşalık 1500-2000 tl arasında bir değer.Buradaki videosunu izleyerek aşağıdaki gibi bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Resimde de gördüğünüz gibi bu kanal son 28 günde yani son 1 ayda yakşalık 400 dolar kazanç sağlamış.Kendilerine bol kazançlar diliyoruz.

6-) BaBaLa TV Kazancı Nedir?

Babala Tv kanalı buradaki videosunda 7.12 dakikasında aylık kazandığı ücreti söylüyor.Aşağıya ekran görüntüsünü de paylaşacağız.

Gördüğünüz gibi videoda 2 ayda 5400 tl kazandıklarını söylüyor.Buna göre aylık kazancı da 2500-3000 küsür tl olmaktadır.Tabii ki takipçi sayıları arttığında bu değerler de artar.

Şimdilik bu kadar.İlerleyen zamanlarda eğer kendi kanallarında paylaşırlarsa diğer youtuberların kazançlarını da kanıtlarıyla ekleyeceğiz.Teşekkürler yorumlarınızı bekliyoruz iyi günler dileriz…

YORUMLAR

  1. En çok izlenmem var dediği video iki yıl önceydi araştırma yapmadan yazmışsınız en çok izlenme olan videosu son diss ve 28 milyon izlenmesi var.

    1. Efendim bizler zaten önceki verilere göre paylaştık bu yazıyı.Yoksa şuanda güncelde Enes Batur kazandığı miktarı söylemiyor ki en son 2016 yılındaki bu dediğimiz videoda anlatmıştı.Biz oradan yola çıkarak bunu paylaştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir