Epilasyon Avantajları ve Dezavantajları

Epilasyon Ankara klinikleri ve hastaneleri konusunda oldukça gelişmiş bir teknolojiye ve her bir klinikte ve hastanede de son teknoloji sistemlere ev sahipliği yapmaktadır. Ancak bilinmelidir ki sistemler son teknoloji olsa da yapılması gereken rutin bakımlar ve uygulamayı yapacak kişiler işin uzmanı değilse, cihazların da çok fazla bir önemi olmamaktadır.

Epilasyonun avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Epilasyon Ankara denildiğinde sizlere önerebileceğimiz ve uzmanlarının da alanında son derece donanımlı hekimler olduğu DrDERM kliniğinizi önermekteyiz. Ancak her medikal estetik işlemlerinde olabildiği gibi lazer uygulamalarında da bazı artılar olduğu gibi eksi durumlarda söz konusu olabilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının artı özelliklerinin başında kuşkusuz ki istemediğimiz milyonlarca tüyden kesin olarak kurtulabiliyor olmamızdır. Uygulamanın dezavantajı ile sadece uygulamayı yapan kişi ve kullanılan cihaz kaynaklı olabilmektedir. Yani uzman olmayan kişiler tarafından bilinçsiz bir şekilde yapılan lazer uygulamaları istenmeyen cilt yanıklarına varaca kadar olumsuz durumlar ile karşılaşılmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle de mutlaka bu tür işlemler uzman hekimlerin kontrolünde ve hastane ya da klinik ortamlarda yapılmalıdır.

Uygulamanın seans süresi ne kadardır?

İşlemin yapılacağı alan büyüklüğüne ve kıl yoğunluğuna göre seans süreleri değişmektedir. Ancak tek bir bölge genellikle 20 dakika içerisinde yapılabilmektedir. Seans sayısı ise de yine kişiye göre değişsede ortalama 6 ya da 8 seans sürebilmektedir.

Lazer epilasyon sonrası nelere dikkat edilmelidir?

İşlemin ardından eğer yaz aylarında iseniz mutlaka güneşten korunmanız gerekmektedir. Aksi halde cildinizde lekeler meydana gelebilir. Kı aylarında dahi olsanız bile dışarı çıkarken açıkta kalan bölgelerinize örneğin  yüz bölgesine mutlaka yine koruyucu kremler sürmenizde fayda vardır. Bunun nedeni ise zaten hassas olan cildin dış etkenler nedeni ile daha da hassaslaşmamasından kaynaklanmaktadır.

Uygulama sonrası yan etkiler neler?

Lazer epilasyon sonrasında bölgede kızarıklık ve kabarıklıklar meydana gelebilmektedir. Ancak bu durum ortalama 1 saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Bu nedenle de korkulacak bir durum değildir.

Lazer uygulaması hakkında daha detaylı bilgi ve güvenilir bir klinik arıyorsanız sizlere Drderm’i tavsiye ediyoruz. Hemen  www.drderm.com.tr’yi tıklayın!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir