Yazılım Üzerine Sertifika Alabileceğiniz Siteler

Herkese merhabalar arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere internetten yazılım üzerine alabileceğiniz sertifika veren bazı sitelerden bahsedeceğiz.

Artık günümüzde iş başvurusu yaparken sahip olduğumuz sertifikalar oldukça önem kazandı.Almış olduğunuz bu sertifikalara göre staj başvuruları veya iş başvuruları +1 puan olarak lehinize işlenebiliyor.Bu yüzden internetten ne kadar sertifika alabiliyorsanız sizin için kâr olur.

Şimdi maddeler halinde yazılım üzerine sertifika veren tüm web siteleri paylaşalım;

1-) Code.org;

Code.org sayesinde hem eğneliyorsunuz hem de ücretsiz bir şekilde algoritma mantığını kavrıyorsunuz.Ek olarak JavaScript,Java,Html,Css vb. bir sürü kodlama da öğrenebiliyorsunuz.Siteye giriş yapmak için code.org adresine girmeniz gerekmektedir.Sonrasında siteye ücretsiz bir şekilde üye olarak eğitimleri tamamlayabilirsiniz.Ardından da sertifika sahibi olabilirsiniz.Buradaki konumda code.org hakkında detaylı bilgiyi anlatmıştım.Aldığım sertifikanın fotoğrafı da attığım linkteki konuda mevcuttur.

2-) Açık Akademi;

Açık akademi Microsoft‘un resmi bir hizmetidir.Tamamen ücretsizdir.Bu siteye üye olarak yazılım alanında bir sürü eğitim alabiliyorsunuz.Ardından hangi departmanda eğitim aldıysanız onun sınavına giriyorsunuz ve sınavdan başarılı bir sonuç alırsanız sertifika kazanıyorsunuz.Bu siteye ise www.acikakademi.com linkinden girebilirsiniz.Herkese başarılar dileriz.

 

Şimdilik yazılım alanında ücretsiz sertifika veren en iyi siteler buralardır diyebilirim.İlerleyen zamanlarda listeyi arttıracağım.Herkese iyi çalışmalar dilerim…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir