Erişimi Engelli Dosyalar Nasıl Silinir?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere erişimi engellenen dosyaları bilgisayarımızdan nasıl sileriz onu anlatacağız.

Bazı zamanlar aşağıdaki gibi erişimi engelli dosya hatası alabiliyoruz. Windows veya diğer işletim sistemleri bu dosyaları silmemize izin vermiyor. Peki bu erişimi engelli dosyaları nasıl silebiliriz şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle görev yöneticisini açıyoruz.Bunun için bilgisayarımızın en altındaki görev çubuğuna sağ tıklıyoruz ve görev yöneticisini açıyoruz.Veya isteyenler ctrl+alt+del tuşlarına basıp açılan ekranda da görev yöneticisini açabilirler.

2-) Ardından açılan yerden üst menüden “İşlemler” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında buradan da “explorer.exe” ‘yi buluyoruz ve sağ aşağıdaki “İşlemi Sonlandır” butonuna basıyoruz.

4-) Artık erişimi engelli olan dosyaları istediğimiz gibi silebiliriz.Şimdi o dosyaya tekrar gelip silme işlemini uyguluyoruz ve hata almadan bilgisayarımızdan tamamen silebiliyoruz.

5-) Ek olarak silmek istediğiniz dosya ile alakalı arka planda açık bir uygulama,dosya,program vs. varsa onu da kapatmanız gerekmektedir. En sonunda silme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bu şekilde görev yöneticisinden explorer.exe’nin işlemini sonlandırarak bilgisayarımızda engelli olan dosyaları silebiliyoruz.Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir