Eşimin Sildiği WhatsApp Mesajlarını Geri Yükleme Yöntemleri

İnsanlarla uzaktan girmiş olduğumuz iletişimlerde WhatsApp önemli bir yer tutmaktadır. Eşimize, çocuklarımıza, arkadaşlarımıza günlük olarak pek çok mesajı WhatsApp kanalı ile gönderiyoruz. Durum böyle olunca karşı tarafın silerek telefondan kaldırdığı mesajların içeriklerine bazen gerçeği aydınlatmak, bazen delil toplamak gibi sebeplerden dolayı ulaşma yollarını arıyoruz. Sizde silinen WhatsApp mesajları geri yükleme yöntemlerini arıyorsanız bu makale tam size göre…

Başlıklar

Neden İnsanlar Silinen WhatsApp Mesajları Geri Yükleme İhtiyacı Duyar?

İnsanlar pek çok nedenden dolayı silinen WhatsApp mesajlarını geri getirerek onları okuma ihtiyacı duyarlar. Ve kik takip programı ve daha fazlası olarak da çalışan yazılımlarla ilgilenebilirler. İşte bu konuda en yaygın senaryolar;

  • Çocuklarının Güvenliği İçin: Ebeveynler her zaman çocuklarının güvenliği için onları yakından takip etmek, kiminle arkadaşlık kurduğunu, kimlerle mesajlaştığını ve bu mesajların içeriklerini kontrol etmek isterler. Silinen mesajlar bir tehdit içerebilir. WhatsApp yedekleme yapmadan silinen mesajları geri getirme yöntemlerini araştıran ebeveynlerin sayısı hiç de az değildir.
  • Eşler İçin: Eşinin şüpheli hareketlerinden dolayı aldatıldığını düşünen eşler bu düşüncelerinden emin olmak ve bu konuda delil toplamak için eşinin yazdığı mesajları takip etmek ister. Eşinizin telefonunu inceleyebilme şansına sahip olsanız da eşiniz bazı mesajları silmiş olabilir. Sizde “Eşimin silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme” cümlesini Google’da yazarak araştırma yapanlardan biriyseniz bu makalede sizinle bunun yöntemlerini paylaşacağız.
  • İşletmeler İçin: Artık zaman teknoloji çağı. Bu nedenle kurumsal veriler veya ticari sırlar çok önem taşımaktadır. Hiçbir işletme bin bir emek vererek ulaştığı sırların rakip işletme eline geçmesini istemez. Bu nedenle çalışanlarının yazışmalarını takip etmek isteyebilirler.

Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim?

Yukarıda insanların neden ve hangi sebeplerden dolayı silinen mesajları geri getirme ihtiyacı duyduklarından bahsetmiştik. Makalemizin bu bölümünde bunun nasıl mümkün olabileceğini WhatsApp yedeklemeden silinen mesajları geri getirme dahil popüler yöntemlerden bahsedeceğiz. İşte bunu mümkün kılan yöntemler;

  • mSpy Takip Programı Kullanarak Mesajları Kurtarma: mSpy, dünya çapında kalitesini ispat etmiş bir izleme ve takip yazılımıdır. Bu yazılım bir defa hedef telefona yüklendiğinde görevini oldukça başarılı bir şekilde yerine getirmektedir. mSpy ile silinen WhatsApp görüşmelerini geri getirme Android sistemlerde oldukça basit bir işlemdir. mSpy ile WhatsApp dahil birçok anlık mesajlaşma programlarında gelen, giden, silinen mesaj içeriklerine ulaşabileceksiniz. mSpy ayrıca, Keylogger özelliğini kullanarak eşinizin WhatsApp mesajlarını düzenli olarak yedekleyen cihazları hedefler ve bu yedeklerden silinen mesajları kurtarmanıza izin vererek sizi bir adım öteye taşır.
  • WhatsApp Yedekleme Özelliği İle Silinen Mesajlara Ulaşmak: WhatsApp, mesajlarınızı isteğiniz doğrultusunda ve sizin seçtiğiniz sıklıkta düzenli olarak yedekler ve Google Drive (Android) veya iCloud (iPhone) gibi bulut depolama hizmetlerinde saklar. Eski mesajları geri yüklemek için WhatsApp’ı yükleyip, telefon numaranızı doğruladıktan sonra yedeklemelerinizi geri yüklemek isteyip istemediğinizi soran bir bildirim alırsınız. Yedeklemelerinizi geri yükleyerek, silinmiş mesajları geri alabilir ve WhatsApp konuşmalarınızı eski hallerine getirebilirsiniz. Tabi ki bunun için WhatsApp yedekleme özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir. Şayet siz de yedekleme yapmasa bile eşimin silinen mesajlarını geri getirmek istiyorum diyorsanız, mSpy uygulaması ile tanışmalısınız.
  • Google Drive Kullanarak WhatsApp Mesajlarını Kurtarma: WhatsApp, Android kullanıcıları için Google Drive entegrasyonu sunar. Ayarlar bölümünden yedekleme seçeneklerini etkinleştirerek, WhatsApp mesajlarınızı otomatik olarak Google Drive’a yedekleyebilirsiniz. Yeni bir cihaza geçtiğinizde veya mesajları geri yüklemek istediğinizde, aynı Google hesabını kullanarak WhatsApp’ı yüklemeniz ve yedeklenen mesajları geri almak için Google Drive seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

mSpy Uygulaması Eşim Tarafından Fark Edilebilir Mi?

mSpy, bir izleme ve takip uygulaması olarak tasarlanmıştır. Beraberinde getirdiği birçok özellik sayesinde kullanıcıların hedef cihazları izlemelerini sağlar. mSpy’in en önemli özelliklerinden biri, yüklendikten sonra arka planda fark edilmeden çalışması ve cihazın pil ömrünü etkilememesidir. Bu, uygulamanın sessizce görevini yerine getirdiği anlamına gelir ve cihazın performansını olumsuz etkilemez. Ayrıca, uygulama simgesi de ana ekran ve uygulama listesinde yer almaz. Bu, eşinizin veya cihaz sahibinin mSpy uygulamasının varlığını fark etmesini oldukça zorlaştırır.

Ancak, eşiniz veya hedef cihaz sahibi mSpy’i fark eder ve cihazdan uygulamayı silerse, siz bununla ilgili bir bildirim alırsınız. mSpy, “Uninstall Alert” (Kaldırma Bildirimi) adlı bir özelliğe sahiptir ve uygulama silinirse size bildirim gönderir. Bu durum, uygulamanın ortadan kalktığını ve müdahale etmeniz gereken bir durum olduğunu belirtir.

mSpy Her Zaman Yanınızda

Silinen WhatsApp mesajlarını geri yüklemek, bazı nedenlerden dolayı çoğumuz için önemli olabilir. Bu kılavuzda, adım adım yönergelerle silinen mesajları geri getirmenin farklı yöntemlerini öğrendiniz. WhatsApp yedeklemesi, üçüncü taraf yazılımlar veya bulut tabanlı yedekleme seçeneklerini kullanarak belirli şartlarda kaybolan mesajları kolayca kurtarabilirsiniz. Yedekleme seçeneklerini etkinleştirilmediği durumlarda ise size yardımcı olabilecek uygulamaların başında tartışmasız birinciliği mSpy takip uygulaması almaktadır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir