Europa Universalis 4 Türkçe Yama Olmuyor Hatası Çözümü (EU IV Epic Games)

Ülkemizde sevilen strateji oyunları arasında gelen Europa Universalis 4’ün Türkçe yaması da yapılabiliyor. Oyun çok detaylı ve çok metin içerdiği için Türkçe yaması gerçekten çok etkili oluyor ve adeta playerları oyunda tutuyor. Bu yüzden oyunu yükleyenler ilk olarak Türkçe yama yapmak istiyorlar. Fakat özellikle Epic Games’ten oyunu alanlar Türkçe yama yaparken hata alabiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde oyun Epic Games’te ücretsiz veriliyordu. Oyunu alanlar Türkçe yama yaparken maalesef bazen hata ile karşılaşabiliyorlar. Özellikle oyunda yama yapsak bile yama aktif olmuyor. Şimdi Türkçe yama yapılsa bile oyunun Türkçe olmaması hatasının çözümünü sizlere anlatalım.

Europa Universalis IV (EU 4) Türkçe Yama Yapılsa Bile Oyun Türkçe Olmuyor Hatası Çözümü

1-) Epic Games’ten alınan Europa Universalis 4 oyunu için Türkçe yama yaptığınız halde oyun Türkçe olmuyorsa bunun sorunu virüs korumadan kaynaklanmaktadır. Yani yamayı Windows Defender’ı kapatıp tekrar denerseniz sorun çözülmüş olur. Öncelikle başlat menüsünden “Virüs ve tehdit koruması” yazıp buradan virüs korumayı kapatıyoruz. Yani Windows güvenlik duvarının kapalı olması gerekiyor. Virüs koruma açık olursa Türkçe yama aktif olmuyor.

2-) Virüs korumayı kapattıktan sonra şimdi Epic Games kütüphanemizi açıyoruz. Buradan oyun dosyalarını doğrulamamız gerekecek. Epic Games kütüphaneyi açtıktan sonra Europa Universalis 4 oyununa sağ tık yapıp “Yönet” diyoruz.

3-) Ardından aşağıda gördüğünüz gibi en üstteki “Dosyaları Doğrula” kısmının sağ tarafındaki “Doğrula” butonuna basıyoruz. Böylelikle oyunu ilk versiyonuna dönüştürmüş oluyoruz. Yani aslında şuan hiç yama yapmamış gibi olduk. Windows defenderı da kapattığımız için şuan sıfırdan yama yapacağız ve Türkçe dil seçeneğini aktif etmiş olacağız.

4-) Dosya doğrula yaptıktan sonra şimdi oyunun Türkçe yamalarını tekrar oyun klasörü içerisine yüklüyoruz. Yani aşağıda gördüğünüz 4 dosyayı oyunun yüklü olduğu dosya içerisine yapıştırıyoruz. Dediğimiz gibi virüs korumanın aktif olmaması gerekiyor, kapalı olması gerekiyor. Yeniden yama yaptıktan sonra şimdi oyuna girip oyunun açılış ekranından sağ üstten ve “Oyun ayarları > Dil” kısmından oyunun dilini Türkçe olarak değiştiriyoruz.

5-) Böylelikle oyunu tekrar açtığımızda Türkçe olmuş olacaktır. Strateji oyunlarında Türkçe yama gerçekten çok faydalı oluyor. Hem oyunu kısa sürede öğrenmek için hem de daha zevkli hale getirmek için Türkçe yama oldukça faydalıdır diyebiliriz. Ama ben İngilizce öğrenmek istiyorum ve İngilizce’mi geliştirmek istiyorum diyorsanız oyunu normal halinde oynayabilirsiniz.

Bu şekilde oyunu tamamen Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Dediğimiz gibi Windows Defender’ı kapatıp yama işlemlerini tekrar yapmanız gerekiyor. Böylelikle sorun çözülmüş olur. Herkese keyifli EU 4 oynamalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir