Youtube Hit Sayısı Kaçtır? Youtube Günlük ve Aylık Ziyaretçi Sayısı Kaç?

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Youtube’ın günlük, haftalık, aylık ve yıllık hit sayısı yani ziyaretçi sayısı kaçtır onun istatistik bilgilerini paylaşacağız.

Youtube günümüzde en çok ziyaret edilen 2. web sitesi konumundadır. Birinci sırada hepinizin tahmin edeceği gibi Google var. Haliyle Youtube’a günlük ve aylık toplam kaç kişi giriyor, toplam hit sayısı kaçtır merak ediliyor. Normalde Youtube hit sayılarını kesin olarak bilmek imkansız, çünkü bu veriler Youtube’un kendi veritabanında tutulur. Ama tahmini değerleri bazı siteler aracılığıyla öğrenebiliyoruz. Örneğin SimilarWeb sayesinde sitelerin tahmini hit sayısını kesin değere yakın öğrenebiliriz. Şimdi Youtube’un hit bilgilerini sizlerle paylaşalım.

Youtube Günlük ve Aylık Hit Sayısı Kaçtır?

Youtube’un dünya çapında aylık ortalama 34 milyar ziyaretçisi bulunmaktadır. Aslında 2023 Temmuz ayında toplamda 34.2 milyar kişi siteye giriş yapmış fakat biz genel ortalama alalım diye düz 34 milyar olarak belirttik. SimilarWeb verilerine göre Youtube’un 2023 Mayıs ayında toplam 33,4 milyar, 2023 Haziran ayında ise toplamda 32,7 milyar hiti vardır. Temmuz ayında ise 34.2 milyar hiti bulunuyor. Haliyle aylık ortalama olarak düz 34 milyar hiti vardır diyebiliriz. Gerçekten çok yüksek bir sayı diyebiliriz. Bunu günlük bazda hesaplarsak 34/30=1,13 çıkıyor. Yani Youtube’un günlük ortalama 1,1 milyar hiti bulunmaktadır. Sizler de SimilarWeb eklentisi yükleyerek istatistiklere bakabilirsiniz.

Şimdi günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazda Youtube’un ziyaretçi sayılarını aşağıya yazalım:

  • Youtube günlük ziyaretçi (hit) sayısı ==> Ortalama 1,1 milyar kişi
  • Youtube haftalık ziyaretçi (hit) sayısı ==> Ortalama 7,7 milyar kişi
  • Youtube aylık ziyaretçi (hit) sayısı ==> Ortalama 33 milyar kişi
  • Youtube yıllık ziyaretçi (hit) sayısı ==> Ortalama 396 milyar kişi

Youtube hit sayıları bu şekildedir. Dediğimiz gibi bu sayılar tamamen ortalama olarak hesaplanmıştır. SimilarWeb genellikle hit sayılarını doğru tahmin ediyor. Haliyle bizler de o sitenin verilerine göre hesaplama yaptık. Bu arada şu dipnotu geçelim; Youtube hit sayıları milyon değil milyar şeklindedir. Yani günlük 1,1 milyar kişi siteye giriyor, milyon değil. Yani bir başka deyişle dünya nüfusuna 7,7 milyar dersek haliyle günlük yedide biri Youtube’a giriyor demektir. Tabii bu veriler uygulamada geçerli mi onu bilmiyoruz. Similar Web genelde web site ziyaretçisi olarak hesaplama yapıyor. Youtube bildiğiniz gibi Televizyon, Tablet gibi yerlerden uygulama üzerinden de açılabiliyor. Buradaki ziyaretçi sayıları dahil mi onu tam bilemiyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir