Ev Telefonunuzu Arayan Sahte Polislere Dikkat!

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere polis dolandırıcılardan bahsedeceğim.Normalde böyle bir yazı yazmama gerek yok çünkü çoğu zaman haberlerde vs. duyuyoruz böyle insanlar milleti dolandırıyor bu sebeple herkes haberdar olmuştur sahte polis dolandırıcılarından.

Bu akıllı dolandırıcı kardeşlerimiz genelde ev telefonunu arıyorlar.(Neden akıllı diyorum çünkü para çalacaklar ya cep telefonunu arasa aradığı kişinin evde olmama ihtimali var haliyle evdeki paraları alıp bu elemanlara veremeyecekler.O yüzden ev telefonunu arıyorlar ki evdeki tüm paraları alıp onlara ulaştırın diye.)Onu da sallayıp buluyorlar diyebilirim sizlere.Zaten 7 haneli bir numara İstanbul’da sallasan illaki çıkar bir tane.

Neyse başımdan geçen bir olayı anlatayım sizlere;

Geçenlerde bu dolandırıcılar beni aradı:).Karşımdaki şahıs Bahçelievler emniyet müdürü Mustafa beymiş.Bana adın ne diye sordu.Mübarek adam madem polissin adımı nasıl bilmiyorsun nerede oturduğumu nasıl bilmiyorsun.Soyadımı sordu,memleketimi sordu yani kısacası polisin bilebileceği şeyleri bana sordu.Tam tersi bana doğrulatması gerekirdi senin soy adın şu mu, burada mı oturuyorsun gibisinden.

Azıcık düşününce zaten arayan kişilerin polis olmadığını anlayabilirsiniz.

Neyse konumuzu dağıtmayalım.Beni aradılar.Nüfus cüzdanım kaybolmuş işte benim adıma harcama yapılmış vs. tarzı şeyler söyledi karşıdaki eleman.Bende dedim hayır kimliğim kaybolmadı son zamanlarda vs. dedim ilk başta korktum ne yalan söyleyeyim 🙂

Sonrasında durduk yere yatak odasına gir bakıyım dediler.Orada para aramaya başla dediler çekmeceleri,yatak altlarını vs. dedim niye ya ne oluyor falan.Karşıdaki eleman bana bağırdı sen emniyet müdürüyle nasıl konuşursun lan diye.Bir de arkadan polis arabası siren sesi açmışlar.

İlk başlarda gerçek polis sanmıştım ama sonralarında para muhabbeti geçince kesin dolandırıcı olduklarını anladım.

En sonunda telefonumun şarjı bitiyor polis bey görüşürüz dedim telefonu kapattım :).

Aman dikkat edelim arkadaşlar bu dolandırıcılar son zamanlarda çok türedi.Hiç bir türlü polis sizi arayıp ismin ne diye sormaz aman dikkat edelim.

NOT(09-2017)=Arkadaşlar yeni bir arama olayı daha oldu.Aynı şekilde bahçelievler emniyetten aradıklarını söylediler.Aman dikkat edin sizler de çevrenizdekileri bilgilendirin bu dolandırıcılara fırsat vermeyin.Şimdi beni arayan numarayı sizlerle paylaşayım;

0531 726 57 18

Arkadaşlar numara bu şekildedir.Bu numara ev telefonlarını arıyor genelde.O yüzden dikkat etmekte fayda var.Evdekileri de uyarın.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir