Everest Modem Kurulumu ve Wifi Şifre Değiştirme

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere everest markalı modemlerin kurulumunu ve wifi şifre değiştirmesini nasıl yaparız onu anlatacağız.

Everest marka modemler özellikle son zamanlarda çok kullanılmaya başlandı.Büyük ihtimalle fiyatının ucuz olması müşteri sayısını arttırdı.Şimdi sizlere ilk önce modem kurulumunu ardından wifi şifre değiştirmeyi anlatalım.

Everest Modem Kurulumu

1–) Modem kurulumu için öncelikle tarayıcımızdan “192.168.1.1” arayüzüne giriş yapıyoruz.

2–) Ardından karşımıza kullanıcı adı ve şifre bölümü çıkacak.Buradan kullanıcı adına “admin” ve şifreye de “admin” yazıyoruz.Ardından Oturum Aç’a basıyoruz.

3–) Ardından karşımıza everest modemlerin arayüzü çıkacak aşağıda gördüğünüz gibi.Sonrasında üst menüden “Hızlı Kurulum” seçeneğini tıklıyoruz.

4–) Sonrasında açılan sayfada PPP Ayarları kısmından kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.Burada kullanıcı adı ve şifreyi hangi internet firmasını kullandıysanız onlar size veriyor.

5–) Ardından kullanıcı adı ve şifremizi girdikten sonra sonraki sayfaya geçiyoruz.Sonraki sayfada aşağıda gördüğünüz gibi “SSID” bölümünden modeminizin ismini oluşturabilirsiniz.”Önceden Paylaşılmış Anahtar” bölümüne ise wifi şifrenizi oluşturabilirsiniz.En az 8 karakter ve zor bir şifre olmasına özen gösterin.

6–) S Ardından tekrardan sonraki butonuna basarak sonraki sayfaya geçiyoruz.Oradan da hiç bir şey yapmadan “Değişiklikleri Uygula” butonuna basıyoruz.Böylelikle modemimiz kurulmuş oldu.

Evet arkadaşlar işlem bu kadardır.Bu şekilde everest modemimizi kurmuş olduk.Şimdi kurulan modemde wifi şifresini nasıl değiştiririz onu anlatalım.

Everest Wifi Şifre Değiştirme

Üstteki işlemleri yaparak hem modem adını hem de modem wifi şifresini değiştirebilirsiniz.

Fakat birde ek olarak aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi modem arayüzümüzdeki üst menülerden “Genel Ayarlar” kısmına girerek de everest modemlerin wifi şifremisini değiştirebiliyoruz.

Bu yazımızda everest modem kurulumunu ve wifi şifre değiştirmeyi anlattık.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir