WordPress.com İle Ücretsiz Blog Sitesi Oluşturma

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere wordpress.com ile ücretsiz blog sitesi oluşturmayı anlatacağız.

Daha önceden yazdığımız ücretsiz web sitesi açabileceğiniz en iyi yerler kısmında blogger’dan sonra 2. sırada olan wordpress.com için bu yazımızda nasıl sıfırdan blog sitesi kurarız onu anlatacağız.Wordpress.com uzantılı siteler ücretsiz hosting imkanı barındırmaktadır ve alan adınız da “siteadi.wordpress.com” şeklinde olmaktadır.

WordPress.com daha çok paravan yani yedek(kenarda duran) web siteler için kullanılmaktadır.Buradan bir blog açsanız içerisine 10 tane içerik ekleseniz öylece yıllarca durur kapanma vs. olmaz.Ama derseniz ki ben sürekli güncel tutacağım bir site açmak istiyorum o da olur.Dediğimiz gibi ücretsiz olarak her gün içerik ekleyebilirsiniz.Aynı blogspot.com siteler gibi burası da tamamen ücretsizdir ve ömür boyu açık kalır.

Peki wordpress.com’da ücretsiz bir blog(veya web sitesi artık ne derseniz) nasıl açılır şimdi onu öğrenelim.

1–) Öncelikle https://tr.wordpress.com/ sitesine giriş yapıyoruz.Ardından sağ üst taraftaki “Başlayın” butonuna basıyoruz.

2–) Ardından ortadaki “Bir web sitesi ile başlayın” kısmına giriyoruz.

3–) Sonrasında açılan sayfada site adımızı oluşturuyoruz.Biz örnek olması için “orneksite2” ismini sorgulattık ve gördüğünüz gibi boş durumdadır.Sizler de istediğinizi sorgulatın ardından aşağıdaki orneksite2.wordpress.com uzantılı olan ücretsiz kısma tıklayın.

4–) Daha sonrasında en soldaki “Ücretsiz” bölümüne girin.

5–) Sonrasında aşağıdaki gibi bir alan gelecek.Buradan da e-posta adresimizi yazıyoruz ardından bir parola oluşturuyoruz.

6–) Ardından şimdi oluşturduğumuz kullanıcı adı şifre ile https://tr.wordpress.com/wp-admin buradan wordpress.com sistemimize giriş yapıyoruz.Dilerseniz “siteadiniz.wordpress.com/wp-admin” şeklinde de giriş yapabilirsiniz.İkisi de olur.

7–) Ardından wp admin sistemine giriş yaptıktan sonra o hesabınızda olan tüm wordpress.com siteleri sol üst taraftan “Sitelerim” kısmına girerek görebilirsiniz.

8–) Dilerseniz buradan “Sitelerim>Yeni Site Ekle” butonuna basarak yeni bir ücretsiz wordpress.com blog sitesi açabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu şekilde wordpress.com uzantılı ücretsiz blog siteleri açabiliyoruz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir