Ücretsiz Web Sitesi Açabileceğiniz En İyi Yerler

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar.Bu yazımda sizlere ücretsiz web sitesi açabileceğiniz en iyi siteleri tanıtacağım.Umarım beğenirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki web sitesi açmak normalde ücretli bir iştir.Yani host+domain alarak yıllık ortalama(düşük host kalitesinde) 50-100 tl‘ye web sitesi sahibi olabilirsiniz.Ama eğer bu işlere yeni başlamak istiyorum veya ücretsiz bir web sitesi açabileceğim bir yer yok mudur derseniz tam sizlere göre birbirinden süper ücretsiz web sitesi açabileceğiniz siteler mevcut.

Gelin hep birlikte bu siteleri inceleyelim.

1-)Blogger-blogspot.com

Google’in sahip olduğu blogger.com en iyi ücretsiz web site açma servisidir diyebiliriz.Dünyada en çok kullanılan blog servisi blogger’dır.Sitelerin uzantısı ise “siteadı.blogspot.com” şeklindedir.Saniyeler içerisinde .blogspot’lu bir web sitesi açabilirsiniz.

Blogger tabanlı bir site açmak için öncelikle google gmail hesabınıza giriş yapın.Ardından www.blogger.com sitesine girin.Sonrasında ise “Blogunuzu Oluşturun” butonuna tıklayın ve istediğiniz adı seçerek blogunuzu oluşturun.

Site içeriği olarak istediğiniz içerikleri ekleyebilirsiniz.Sadece kişisel blog olarak düşünmeyin.Bilgi,eğitim,sanat vb. tüm alanlarda blogger blogspot site oluşturabilirsiniz.Hatta arama motoru sitesi bile kurabilirsiniz.Buradaki yazıdan blogger tabanlı siteye arama motoru nasıl kurulur detaylı inceleyebilirsiniz.

Lakin film,dizi izleme gibi illegal site kurmamanızda fayda var.Çünkü bu siteleri google tespit ettiğinde derhal kapatabiliyor.Sonuçta blogger alt yapılı bir site ve bu da google’a ait.O yüzden itiraz etme hakkınız da bulunmuyor.Dediğim gibi en iyi ve ücretsiz web sitesi açma servisi blogger’dır.Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

2-)Wordpress.com

En iyi web site açma servislerinden diğeri de wordpress.com’dur.Aslında blogger’la yarışır ama bence blogger bir tık öndedir diyebilirim.Çünkü wordpress sitede hosting sıkıntısı çıkabiliyor.Yani eğer “siteadı.wordpress.com” şeklinde bir siteniz varsa alan adına para vermiyorsunuz eyvallah ama hosting’de (yani sitenizin hiti) sınırı aşarsanız  wordpress size para karşılığında hosting aldırtabiliyor.Ama blogger’da öyle değli.İsterseniz siteye 100 bin tekil hit yollayın siteniz yine kapanmaz.

Lakin bunun yanında yüzlerce hatta binlerce tema çeşitliliği açısından wordpress blog servisini tavsiye edebilirim.

3-)Blogcu.com

Türkiye’nin ilk blog servisi olan blogcu.com 2005 yılından bu yana yükselerek hizmet vermeye devam ediyor.On binlerce belki daha fazla blogcu.com uzantısı şeklinde siteler vardır diyebilirim.Blogcu.com’un fazla bir tema çeşitliliği ve özelliği olmasa da sade bir görünümüyle kullanıcıların beğenisini çekiyor diyebilirim.Blogcu.com adresine girerek ücretsiz kendinize ait “siteadı.blogcu.com” şeklinde bir site açabilirsiniz.

4-)Livejournal.com

Özellikle Rusya’da çok tercih edilen bir blog servisidir.Tamamen ücretsizdir ve açacağınız sitenin “siteadı.livejournal.com” şeklinde uzantısı olur.

5-)Tumblr.com

Yine en iyi ücretsiz blog servislerinden diğeri de tumblr.com‘dur.Bu siteden de ücretsiz bir şekilde web sitesi açabilirsiniz.Açtığınız web sitesi “siteadı.tumblr.com” şeklinde olur.Genellikle fotoğraflı içerikler paylaşılan tumblr blog servisinde aynı blogger gibi istediğiniz alanlarda içerik oluşturabilirsiniz.Fazla tema çeşitliliği olmasa da birbirinden renkli tasarımıyla tumblr.com göze gayet hoş geliyor diyebilirim.Tumblr.com sitesine girerek ücretsiz bir web sitesi oluşturabilirsiniz ve sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bu siteler sayesinde kendinize ait ücretsiz bir web sitesi oluşturabiliyorsunuz.Umarım beğenmiştirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dilerim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir