Blogger Tabanlı Siteyi Arama Motoruna Çevirmek

Son zamanlarda forum sitelerinde dolaşan “Geliyoo” arama motoru haberleriyle birlikte, webmaster olan her 2 vatandaştan birisi 15 dolardan satılan “google arama motoru” scriptini satın alıp sitesine kurdu.Scripte arama motoruna “15 dolarlık arama motoru scripti” ulaşabilirsiniz.Kurmayan tek ben kaldım sanırım.

Evet bu script normalde blogger tabanlı sitelere kurulmuyor.Lakin webmaster forumunda bir arkadaşımız blogger tabanlı siteler için de arama motoru yapmayı başardı.Evet yanlış duymadınız.Blogger blogspot sitelerinizi artık Google‘ın alt yapısını kullanarak Türkçe bir arama motoru haline çevirebilirsiniz.

Bunun için hiç bir kodlama bilmenize gerek yok.Size vereceğimiz temayı blogger sitenize yükleyerek ücretsiz bir şekilde arama motoruna sahip olabilirsiniz.Şimdi gelelim blogger tabanlı arama motoru temasının demosuna ve detaylarına.

Sitenin ana sayfası yukarıdaki gördüğünüz gibidir.Logoyu ve diğer detayları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

==>Demo görüntüsü için tıklayınız.

==>Blogger tabanlı arama motoru temasını indirmek ve detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Google kadar iyi olmasa da blogger tabanlı arama motoru gayet iyi sonuçlar veriyor diyebiliriz.Üstteki resimde gördüğünüz gibi kendi sitemin adını arattım ve ilk sırada sonuç verdi.

Bu konuyu açarken tema sahibi arkadaştan izin alarak konuyu açtım.Herhangi bir sıkıntı yok istediğiniz gibi temayı kurup sitenizde kullanabilirsiniz.Lakin emeğe saygı olması açısından temanın içerisinde yer alan kaynak linki silmezseniz arkadaşa iyilik yapmış olursunuz.

Umarım konu faydalı olur.Yazımı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayınız.Herkese iyi çalışmalar dilerim.

YORUMLAR

  1. Konu çok güzel olmuş teşekkürler. 🙂

  2. Kardeşim tema çalışmıyor; sıfırdan blog açtım ama gözükmüyor.

    1. Demosunda tasarım olarak çalışıyor fakat arama yapmıyor sanırım temanın kodlarında bir güncelleme eksik kalmış. Önceden çalışıyordu zaten ekran görüntüsü de paylaşmıştım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir