Facebook Messenger’a Bilgisayardan Nasıl Girilir ve Kullanılır?

Herkese merhabalar. Bu yazımızda sizlere Facebook Messenger’a bilgisayardan nasıl girilir ve nasıl kullanılır onu anlatacağız.

Facebook Messenger, facebook’un mesajlaşma platformudur. Öncelerden facebook.com üzerinden normal şekilde yani ekranın sağında çıkan bölüm üzerinden arkadaşlarınızla konuşabiliyordunuz. Fakat sonrasında facebook messenger adlı kendi uygulamasını çıkarttı ve artık isteyenler bu uygulama üzerinden daha hızlı şekilde ve ekstra özelliklere sahip olarak mesajlaşabiliyor. Peki bilgisayar üzerinden facebook messenger nasıl açılır şimdi maddeler halinde gösterelim.

Facebook Messenger Bilgisayardan Açma Yöntemi 1:

1-) Arkadaşlar facebook messenger’ı bilgisayardan açmak için ilk yöntemimiz öncelikle facebook.com sitesine giriş yapıyoruz. Ardından sol tarafta çıkan menülerden aşağıda gördüğünüz gibi “Messenger” yazısı otomatik olarak çıkacak. Ona basıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıdaki ekranda gördüğünüz gibi messenger’ı bilgisayar üzerinden açmış oluyoruz.

Facebook Messenger Bilgisayardan Açma Yöntemi 2:

1-) İkinci bir yöntem olarak ise internet tarayıcısına “www.messenger.com” yazmak ve siteye giriş yapmaktır. Messenger.com facebook’a ait bir sitedir. Yani bu site üzerinden facebook messenger’a otomatik olarak girmiş olursunuz. Tabii öncelikle facebook hesabımızın yine açık olması gerekmektedir. Çünkü otomatik olarak aşağıda gördüğünüz gibi “İsim Soyisim Olarak Devam Et” yazısı çıkar. İşte ona tıkladığınız direkt olarak facebook messenger’ı açmış olursunuz.

2-) Ayrıca facebook hesabınız açık olmasa bile messenger.com‘a girdiğinizde aşağıdaki gibi e-posta veya şifre isteyecektir. Facebook id ve şifrenizi girdiğinizde yine bilgisayar üzerinden messenger’a giriş yapmış olursunuz.

Bu şekilde 2 yöntem ile bilgisayardan Facebook Messenger’a bağlanabilirsiniz, sınırsız ve ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Yararlı olması dileğiyle teşekkürler iyi mesajlaşmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir