Facebook Messenger’da Yazı Rengi Nasıl Değiştirilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Facebook Messenger’da yazı rengi nasıl değişir onu anlatacağız.

Facebook’un kendi hizmeti olan messenger’da aynı whatsapp gibi rehberinizdekilerle veya facebook üyeleriyle konuşabiliyorsunuz. Üstelik kameralı yani görüntülü konuşma özelliği de mevcuttur. Facebook messenger’da ek olarak whatsapp’dan farklı özellikler de bulunuyor. Mesela bunlardan birisi yazı rengi değiştirme özelliğidir. Bu özellik henüz whatsapp’da yok fakat face messengerda mevcuttur. Şimdi maddeler halinde Facebook Messenger uygulamasında renkli yazı nasıl yazılır onu gösterelim.

1-) Öncelikle facebook hesabımıza giriyoruz. Ardından messenger’ı açıyoruz. Biz burada anlatımı bilgisayar üzerinden yapacağız fakat merak etmeyin android telefonlarda da aynı yerden yazı değiştirme yapılabiliyor. Biz göstermelik bilgisayardan yapıyoruz. Bilgisayar üzerinden “www.messenger.com” sitesine girerek messengerı açabilirsiniz.

2-) Sonrasında sağ üst taraftaki küçük i simgesine basıyoruz.

3-) Ardından aşağıdaki gibi bir bölüm açılacak. Buradan da “Rengi Değiştir” sekmesine tıklıyoruz.

4-) Ardından yazı rengi veya tema rengi hangisi olmasını isterseniz o rengi seçiyorsunuz.

5-) Mesela biz kırmızı rengi seçtik. Aşağıdaki gibi yazı rengimiz kırmızı oldu.

6-) Sizler de bu şekilde renk değişikliği yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu anlatım bilgisayar üzerinden yapılmıştır. Ama iphone veya android telefonlardan da yine konuştuğunuz kişinin bölümüne gelip küçük i simgesine tıklayarak oradan açılan seçeneklerden renk değiştir gibi bir yazıya bastığınızda yine aynı şekilde yazı rengini veya tema rengini değiştirebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Umarız faydalı olur. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir