Facebook’da Beni Engelleyenleri Nasıl Öğrenirim?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Facebook’da kimler tarafından engellendiğinizi programsız bir şekilde nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.Umarız faydalı olur.

Facebook’da eğer bir kişi sizi engellediyse onun hesabını göremezsiniz.Onun etiketlendiği fotoğrafları da göremezsiniz.Aynı şekilde onun paylaştığı içerikleri de göremezsiniz.Çünkü o sizi engellediyse otomatikman hesabınızdan silinmiş oluyor ve bir daha o engellemeyi kaldırana kadar hiç bir şekilde iletişim dahi kuramıyorsunuz.

Peki sizi engelleyenleri nasıl öğreniriz şimdi onu detaylı bir şekilde maddeler halinde anlatalım.Bu yöntem programsız ve şifresiz yapılan bir yöntemdir.Yani bu yöntemi yapmak için herhangi bir yerden program indirmenize gerek yoktur.

1-) Öncelikle facebook hesabımızı açıyoruz.Ardından sağ üstten “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından son taraftan “Engelleme” sayfasını açıyoruz.

3-) Sonrasında açılan sayfada “Kullanıcıları engelle” bölümü var oraya geliyoruz.Şimdi burası en önemli mesele.Kim tarafından engellendiğinizi düşünüyorsanız oradaki boş kısma o ismi yazın.

4-) Ardından sağ taraftaki “Engelle” butonuna basınız.Karşınıza isimler gelecektir.Bu isimler arasında sizi engellediğinizi düşündüğünüz isim de gözükecektir.İşte sonrasında onun profiline girin.Eğer aşağıdaki gibi bir “Üzgünüz, bu içeriğe şu anda ulaşılamıyor” hatası alırsanız bilin ki arattığınız o kişi sizi engellemiştir.

5-) Eğer kutuya yazdığınız isim aramalarda çıkmıyorsa büyük ihtimalle o kişi hesabını dondurmuştur veya silmiştir.

Evet arkadaşlar facebook’da sizi kimlerin engellediğini bu şekilde öğrenebiliyorsunuz.Kısaca tekrar anlatalım.Teker teker sizi engellemiş olarak düşündüğünüz kişileri aratıyorsunuz ve üstüne tıklayarak profiline giriyorsunuz.Ardından eğer yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir uyarı verirse o kişi sizi engellemiştir.Eğer vermiyorsa ve profili gözüküyorsa bu kişi sizi engellememiştir.

Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz.Sorularınızı aşağıdan yorum yazarak sorabilirsiniz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir