Facebook’da Tek Seferde Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Herkese merhabalar.Bu yazımızda sizlere facebook’da tek seferde toplu mesaj silme işlemini nasıl yaparız onu anlatacağız.

Facebook’da insanlarla konuşmalarımız epey bir birikebiliyor.Haliyle bunları toplu olarak silmek istiyoruz.Sonuçta teker teker manuel olarak silmek epey uzun zaman alabiliyor.

Tek seferde toplu mesaj silme işlemi için Chrome’da çok güzel 2 adet eklenti(uzantı) mevcut.Bu eklentiler “Facebook – Delete All Messages” ve “Delete All Messages for FB™” ‘dir.Bu eklentileri tarayıcınıza yükleyerek facebook’daki mesajlarınızı tek seferde ücretsiz olarak silebilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda twitter için twitter tek seferde toplu tweet silme nasıl yapılır onu anlatmıştık.Bu yazımızda da facebook mesajları tek seferde toplu olarak nasıl silebiliriz onu anlatacağız.Lafı uzatmadan maddeler halinde anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle arkadaşlar Google Chrome‘yi açıyoruz ve yukarıda yazdığımız eklentilerden(uzantılardan) birini tarayıcımıza yüklüyoruz.Biz örnek olması açısından “Facebook – Delete All Messages” eklentisini yükledik.Sizler de google’a eklentinin adını yazarak direkt olarak tarayıcınıza kurabilirsiniz.Aşağıdaki gibi “Chrome’a Ekle” butonuyla yükleyebilirsiniz.

2-) Eklentiyi yani uzantıyı kurduktan sonra toplu mesajları silmek istediğimiz facebook hesabımıza giriyoruz.Ardından sağ üst taraftaki eklenti simgesine tıklıyoruz ve açılan yerden “Open Your Messages” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında ise facebook mesajlar kısmının üstünde aşağıdaki gibi bir alan gelecektir.Buradan da “Delete All Messeges” butonuna basıyoruz ve mesaj kutumuzda yer alan tüm mesajları toplu şekilde silmiş oluyoruz.

Bu şekilde facebook’da tek tıkla toplu mesaj silimi yapabiliyoruz. Aynı şekilde buna benzer bir kaç tane daha eklenti olabilir.Onları da kullanıp silme işlemi yapabilirsiniz.Diğer tarayıcılar için de benzer eklentiler mevcut olabilir.Diğer tarayıcılarda denemedik fakat en iyisi Chrome’da diye düşünüyoruz.

Umarız faydalı olur konu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.Herkese iyi çalışmalar dileriz.Sonraki yazılarımızda görüşmek üzere sağlıcakla kalın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir