Sitene Whatsapp İle İletişime Geçme Kodu Ekle

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere siteleriniz için whatsapp ile iletişime geçme kodunu paylaşacağız.

Bu kod sayesinde sitenize giren kullanıcılar sizin numaranıza tıklayarak otomatik olarak whatsapp uygulamasını açmış olacaklar ve sizlere direkt olarak mesaj göndermiş olacaklar. Özellikle mobil kullanımının artmasıyla birlikte bu kod her siteye lazımdır diyebiliriz.

Özellikle e-ticaret siteleri için çok iyi bir kod olabilir bu. Çünkü diyelim ki bir e-ticaret siteniz var ve müşteri siteye girdi sizinle acil olarak konuşmak istiyor. Haliyle bu kod sayesinde size direkt olarak whatsapp’dan mesaj gönderebilecek. Sonuçta günümüzde android telefonu olmayan çok az insan var. Artık herkes sitelere mobilden girmeye başladı ve alışverişleri de mobil akıllı telefonlardan yapıyorlar. Bu durum da whatsapp iletişim kodunu kullananlara artı avantaj sağlayabilir.

Şimdi gelelim kodu paylaşmaya ve nasıl kullanacağımızı anlatmaya.Arkadaşlar kod aşağıdaki gibidir.

Whatsapp İle İletişime Geçme Kodu

Kod bu şekildedir.

==> Burada kırmızı renkte whatsappda müşterinin size yazacağı yazı var.Yani burayı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

==> Mavi renkteki yerde ise whatsapp telefon numarası yazıyor.Yani buraya kendi numaranızı yazmanız gerekiyor.Biz örnek için “+905333333333” şeklinde yazdık.Numarayı yazarken +90 ülke kodunu da başına eklemeyi unutmayın.

==> Son olarak yeşil renkteki yerde ise sitenizde görünecek olan numaradır.Burayı da istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Şimdi bu kodun ekran görüntüsünü paylaşalım.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar sitenize girenler kodu bu şekilde görecekler.Numaranın üstüne tıklandığında ise direkt olarak whatsapp uygulaması açılacak ve size mesaj göndermiş olacaktır.Tabii ki bu masaüstü için çalışmıyor.Sonuçta whatsapp sadece mobilde çalıştığı için bu şekilde ayarlanmış.

Ayrıca numara yerine özel bir buton da oluşturabilirsiniz.Aynı şekilde a href’in içerisine resmi de ekleyeceksiniz ve resmin linkini bu whatsapp kodu yapacaksınız.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar bol kazançlar dileriz…

YORUMLAR

 1. Teşekkürler, başarılı bir paylaşım.

 2. Merhabalar,
  Öncelikle anlatım için teşekkür ederim.
  Bu özelliği ben de sitemde kullanıyorum fakat bir sorunum var ve aylardır çözemedim, bilenlerin yorumlarını yazmalarını rica ederim.
  Mesajlar arasında satır aşağı inme yani br kodunun yaptığı işi neyle yaptırıyoruz. WhatsApp bir türlü kabul etmiyor bu kodları. HTML Entities, URLEncode sitelerinden aldığım kodların hiçbiri çalışmadı. WhatsApp yın yardım sayfalarını da okudum bulamadım.
  Örneğin :
  Merhaba, Siteniz üzerinden yazıyorum
  şeklinde bitişik tek satırda değil de
  Merhaba,
  Siteniz üzerinden yazıyorum
  şeklinde satır atlatmak istiyorum.

  1. Merhabalar br kodu normalde olması lazım ama birde bloggerlarda geçerli olan bu kodu dener misiniz. Kod gözükmediği için resim olarak ekledim.

   Ya da şöyle yapın mesela space tuşuyla sürekli boşluk bırakın ardından yazacağınız şeyi yazın. Zaten bu yazı telefonlarda okunacağı için satır boşluğu fazla olunca alt satıra otomatik kayma yapmaz mı? Yani demek istediğim şu şekilde “Merhaba, (burada baya boşluk olsun space ile normal yapılan boşluk) Siteniz üzerinden yazıyorum” böyle olunca telefonlarda belki otomatikman sizin istediğiniz gibi gözükür 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir