Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Facebook üzerinden canlı yayın paylaşımı nasıl yapabiliriz onu anlatacağız.

Etrafınızda illaki canlı yayın yapan akrabalarınız,arkadaşlarınız vb. kişiler olmuştur.Facebook 2016 yılının mart ayında geliştirdiği yeni özellik ile artık kullanıcılar facebook üzerinden canlı yayın yapabilecekler.Tamamen ücretsiz olan bu uygulama sadece mobil cep telefonları üzerinden yapılıyor.Aslında bilgisayardan da canlı yayın bağlantısı yapabiliyorsunuz.Ama biraz uzun diyebilirim.Onun için youtubeden bir çok anlatım var oradan bakabilirsiniz.

Peki canlı yayın bağlantısı nasıl yapabiliriz şimdi maddeler halinde onun anlatımına geçelim;

1-) Öncelikle mobil cep telefonlarınızdan facebook uygulamasını açıyorsunuz.

2-) Ardından en üst taraftaki menünün altında yer alan “Durum” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında alt tarafta çıkan canlı video yapma butonuna basıyoruz.Bu buton klavyemizin üstünde yer alan butonlarda en sağ tarafta yer alıyor.

4-) Ardından karşımıza bir sayfa gelecek.Buradan “Devam” butonuna basıyoruz.

5-) Sonrasında ise “Canlı videonu açıkla…” diye bir metin gelecek.Oraya istediğimiz yazıyı yazıyoruz ve mavi renkli “Canlı Yayına Geç” butonuna basıyoruz.

6-) Ardından telefondaki kameramızın ister ön tarafını isterseniz de arka tarafını kullanarak canlı yayına başlamış oluyorsunuz.

Evet arkadaşlar facebook üzerinden canlı yayın böyle yapılıyor.Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir