Fetih Suresi Kaçıncı Sayfadadır ve Hangi Cüzde? Fetih Suresi Kaç Sayfa?

Cümleten selamun aleyküm değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Fetih Suresi Kuran-ı Kerim’de kaçıncı sayfadadır ve hangi cüzde bulunmaktadır onu ve detaylarını paylaşacağız.

Fetih Suresi, Kur’an-ı Kerim’de en çok okunan surelerin başında gelmektedir. Özellikle alimler Fetih Suresi’nin her zaman okunmasını tavsiye etmişlerdir. Mevlitlerde genellikle Yasin-Tebareke-Amme üçlüsü okunsa da bazı mevlitlerde ekstra olarak Fetih Suresi de okunmaktadır. Zor zamanlarımızda, en kritik anlarımızda Fetih Suresi okumalıyız ve Allah (c.c.) ‘a bol bol şükür etmeli ve dua etmeliyiz. Gerçekten de Fetih Suresi’nin önemi çok büyüktür. Bu yüzden Kur’an-ı Kerim’den yüzüne Fetih Suresi’ni okumak isteyenler kaçıncı sayfada olduklarını araştırıyor. Şimdi sizlere Fetih Suresi ile ilgili detayları aktaralım.

Fetih Suresi Kur’an-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfada? Hangi Cüzde Bulunur?

Fetih Suresi Kur’an-ı Kerim’de 510. sayfada bulunmaktadır. Cüz olarak ise Fetih Suresi 26. cüzdedir. Fetih Suresi sayfa sayısı Arapça olarak “٥۱۰” şeklinde yazılır. Fetih Suresi toplamda 5 sayfadır, hatta daha doğrusu 4.5 (dört buçuk) sayfadır diyebiliriz. Çünkü Fetih Suresi’nin 5. sayfası yarım sayfa sürmektedir.

Fetih Suresi’nin 1. sayfasına yukarıdan bakabilirsiniz. Diyanet’in resmi Kur’an-ı Kerim uygulamasında Fetih Suresi’nin 1. sayfası 510. sayfada yer almaktadır. Fakat bazı Kuran’ı Kerim’lerde yayınevi basım hatasından dolayı 1-2 sayfa oynama olabildiği için Fetih Suresi bazı Kuran’larda 512. sayfada da bulunabiliyor. Yani birçok Kuran’da bu sure 510. sayfada yer alsa da bazı Kur-an’ı Kerim’lerde 512. sayfada da bulunabilmektedir. Şimdi Fetih Suresi’nin Kur’an-ı Kerim’deki sayfa sayılarını ve yerlerini öğrenelim.

Fetih Suresi Kur’an-ı Kerim’deki Yeri:

  • Fetih Suresi 1. sayfa ==> 510. sayfa ==> 26. cüzün 10. sayfası
  • Fetih Suresi 2. sayfa ==> 511. sayfa ==> 26. cüzün 11. sayfası
  • Fetih Suresi 3. sayfa ==> 512. sayfa ==> 26. cüzün 12. sayfası
  • Fetih Suresi 4. sayfa ==> 513. sayfa ==> 26. cüzün 13. sayfası
  • Fetih Suresi 5. sayfa ==> 514. sayfa ==> 26. cüzün 14. sayfası

Fetih Suresi’nin Kuran’ı Kerim’deki sayfa sayıları ve cüz sayıları yukarıdaki gibidir. Fetih Suresi Kur’an-ı Kerim’in 48. suresidir. Fetih Suresi’nin 1. sayfasını açmak için 510. sayfayı açmanız gerekmektedir. 510 sayısı Arapça yazıyla “٥۱۰” şeklinde yazılmaktadır. Bu sayfayı açarak Fetih Suresi’ni okumaya başlayabilirsiniz. Allah (c.c.) şimdiden okuduğunuz Kur’an-ı Kerim’leri ve Fetih Suresi’ni kabul eylesin. Amin…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir