Fransız Konsolosluğuna Göre Eylem Yapılacak Tarzı Mesajlara İtibar Etmeyiniz!

Merhabalar son zamanlarda gerek sosyal medyada gerekse whatsapp’da yaygınlaşan bu mesaj tarzlarına dikkat ediniz.Bu mesajlar gerçeği yansıtmıyor!

İllaki whatsappta bir gruptan ya da birinden bu tarzda mesaj almıştırsınız.Bu mesajlarda genellikle “Fransız konsolosluğuna göre eylem yapılacak, amerikan dış istihbaratına göre bombalı araç saldırısı olacak vs.” tarzında mesajlardır.Bu mesajlar tamamen vatandaşlarımızı korkutmak ve kışkırtmak amacıyla paylaşılan mesajlardır.Kesinlikle bu mesajlara itibar etmemenizi öneririz.

Bu mesajlarda tam olarak ne yazıyor gelin birlikte okuyalım;

Fransız Konsolosluğundan
Yarın İstanbul’da eylem yapılacağı ve 19 farklı noktaya bomba yerleştirildiği ihbar edilmiş
-Kartal Metrosu
-Kadıköy Meydanı
-Üsküdar Marmaray
-Mecidiyeköy Meydanı ve Metrobüs
-Gaziosmanpaşa Meydanı
-Zincirlikuyu Meteobüs
-Edirnekapı Metrobüs
-Şirinevler Meydanı ve Metrobüs
-Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ve alt geçit
-Maltepe Meydanı
-Nişantaşı
-Beşiktaş İskelesi
-Kadıköy Meydanı ve iskele
-Sögütlüçeşme Metrobüs
-Levent (Özdilek, Kanyon, Metrocity Avmler)
-Eyüp Sultan civarı
-Bakırköy Meydanı
-Aksaray (Ordu Caddesi)
-İstanbul Üniversitesi ve Beyazıt
.
Yayabildiğiniz kadar yayın ciddidir. Monaco Prensliği’nin temsilcisi ve iletişim işlerini yürüten arkadaşımız Hülya Biren’e gelmiş bir bilgidir. O da nazikçe çevrenizi bilgilendirin dedi.

Evet arkadaşlar mesaj bu şekildedir.Bu mesaj sürekli whatsapta dolaşır.Dediğimiz gibi sakın inanmayın tamamen insanları korkutmak amacıyla yazılmış bir mesaj.İlk kim başlattıysa artık.

Hatta mesajda ismi geçen Hülya Biren ablamızın bu durumla hiç bir alakası yoktur.Kendi instagram hesabından da bu durumu yalanlayan bir paylaşım yaptı ve haberi yalanladı.Birileri Hülya ablamızın ismini kullanarak yalan yanlış işler yapmış.Dediğimiz gibi arkadaşlar bu mesaj tamamen yalandır kimse inanmasın.

Bu konuyu sosyal medyada tanıdıklarınıza da iletirseniz onlar da aynı şekilde gerçeği öğrenirler ve boş yere korkmazlar.Herkese teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir