Futbolda 1. 2. ve 3. Bölgeler Neresidir?

Herkese hayırlı günler dileriz.Bu yazımızda sizlere futbolda spikerlerin çoğu zaman söyledikleri 1. 2. ve 3. bölgenin ne anlama geldiklerini anlatacağız.

Çoğu zaman futbol maçı izlediğimizde spikerler 1., 2. veya 3. bölge gibi terimlerden bahsetmektedir.Bu terimler futbolla alakalı terimlerdir.Peki bunlar ne anlamlara gelmektedir.Şimdi sizlere detaylı bir şekilde açıklayalım.

Futbolda 1. Bölge Ne Anlama Gelir?

Futbol maçlarında 1. bölge defans hattı olarak geçmektedir.Yani orta sahanın gerisindeki alan birinci bölge olarak geçmektedir.

Futbolda 2. Bölge Ne Anlama Gelir?

Futbolda 2. bölge ise orta saha anlamına gelmektedir.1. yarı sahanın yarısı ve 2. yarı sahanın yarısını kapsayan bu kısım orta sahadır ve ikinci bölge olarak geçmektedir.

Futbolda 3. Bölge Ne Anlama Gelir?

Son olarak futbolda 3. bölge ise forvet hattı olarak geçiyor.Yani 2. yarı sahanın ilerki kısmına üçüncü bölge deniliyor.

Şimdi sizlere bu 3 bölgeyi anlatacak bir görsel paylaşalım.

Not=Burada takım dizilimi soldan başlıyor.Yani defans oyuncuları sol tarafta,orta saha oyuncuları ortada ve forvet oyuncuları en sağda yer alacak şekilde bölgeler çizilmiştir.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi futbolda defans hattı 1. bölge, orta saha kısmı 2. bölge ve forvet kısmı ise 3. bölge olarak geçmektedir.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir