Blogger(Blogspot) Site Yedeği Nasıl Alınır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere blogger(blogspot) alt yapılı sitelerde site yedeği nasıl alınır onu anlatacağız.

WordPress alt yapılı sitelerden sonra en çok kullanılan alt yapı blogger’dır.Blogger google’ın bir servisi olduğu için oldukça çok tercih ediliyor.Özellikle host sıkıntısı olmadığı için çoğu web site yöneticileri blogger alt yapılı siteler kurmayı tercih ediyor.Üstelik blogger sitelerin yedeğini alması da wordpress’e göre çok daha kolay.Peki blogger sitelerde nasıl yedek alırız şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle blogger panelimizi açıyoruz.Blogger.com sitesine girerek admin panelimize girebiliriz.

2-) Ardından sol menüden “Ayarlar” kısmına oradan da “Diğer” kısmına giriyoruz.

3-) Buradan da açılan sayfada aşağıdaki resimde gördüğünüz yerdeki “İçeriği Yedekle” butonuna basıyoruz.

4-) Son olarak “Bilgisayarınıza kaydedin” butonuna basıyoruz ve blogger alt yapılı sitemizin tüm yedeğini tek tuşla almış oluyoruz.

Bu şekilde blogger .blogspot sitemizin full olarak yedeğini almış oluyoruz.Daha sonradan farklı bir blogger alt yapılı site açıp aynı yere girerek “İçeriği İçe Aktar” butonuna bastığımızda ve o aldığımız yedeği oraya yüklediğimizde yedeğini aldığımız site tekrar eski halinde yüklenmiş olacaktır.

Blogger Tema Yedeği Almak İçin:

Buna ek olarak temanızın da tüm yedeğini almak için Blogger panelinden “Tema” kısmına geliyoruz. Oradan “Özelleştir” butonunun yanındaki ok işaretine basıp aşağıda açılan “Yedekle” butonuna basıyoruz. Böylelikle hem sitemizin tüm içeriğini yedeklemiş oluyoruz hem de temamızı yedeklemiş oluyoruz. Yani üstte anlattığımıza ek olarak temanızın da yedeğini alabilirsiniz. Böylelikle Blogger için sitenizin (içerikler + tema) tüm yedeğini almış olursunuz.

Blogger site yedeği bu şekilde alınmaktadır. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir