Game of Thrones Son Sezonu Neden Beğenilmedi?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Game of Thrones dizisinin son sezonu neden beğenilmedi kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden kabul edilen Game of Thrones’un son sezonu büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. Özellikle İMDB’den puanlarına baktığımızda son sezonun puanları gerçekten düşük. Özellikle dizinin son bölümü 10 üzerinden 4.0 puan almış. Çoğu kullanıcı dizinin son sezonunun tekrar çekilmesini istiyor. Bu gerçekleşir mi bilemiyoruz fakat dizinin son sezonu neden beğenilmedi kısaca anlatmak istiyoruz.

Game of Thrones Dizinin Son Sezonu (8. Sezon) Neden Beğenilmedi?

Arkadaşlar öncelikle dizi toplam 8 sezon sürüyor. Dizinin özellikle son sezonu yani 8. sezonu çoğu kişi tarafından eleştirildi ve beğenilmedi. Bunun bize göre en büyük nedeni Game of Thrones kitabının (Buz ve Ateşin Şarkısı roman serisi) henüz bitmemiş olmasıdır. Evet bildiğiniz gibi dizi kitaptan uyarlamadır. Game of Thrones (kitap hali Buz ve Ateşin Şarkısı olarak geçiyor) roman serisinin yazarı George R. R. Martin roman serisinin henüz son 2 cildini bitirmedi ve haliyle yayınlamadı. Bundan dolayı da dizinin son sezonu kitaba bağlı değildi. Daha doğrusu dizinin son sezonları kitabın aslına bağımlı kalmadı, senaryosu değiştirildi desek yanlış olmaz. İşte bundan dolayıdır ki dizinin son sezonu çoğu kişi tarafından beğenilmedi.

Dediğimiz gibi dizinin uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı roman serisi (İngilizcesi: A Song of Ice and Fire) henüz tamamlanmadı. Serinin en son kitabı 2011 yılında Ejderhaların Dansı çıkmıştı. Ondan sonra çıkacak olan daha doğrusu çıkması beklenen “Kış Rüzgârları” ve “Bahar Rüyası” kitapları henüz bitmedi ve yayınlanmadı. İşte bundan dolayı diziyi çekenler senaryodan bağımsız çekmek zorunda kaldı. Haliyle dizinin son sezonu da beğenilmedi. Eğer roman serisinin geriye kalan 2 kitabı da çıksaydı büyük ihtimalle çok daha güzel bir sezon finali izlemiş olacaktık.

Buz ve Ateşin Şarkısı serisi tüm kitapları ve isimleri:

  • Taht Oyunları (1996)
  • Kralların Çarpışması (1998)
  • Kılıçların Fırtınası (2000)
  • Kargaların Ziyafeti (2005)
  • Ejderhaların Dansı (2011)
  • Kış Rüzgârları (Yayımlanacak, Henüz çıkmadı)
  • Bahar Rüyası (Yayımlanacak, Henüz çıkmadı)

Roman serisi toplamda 7 ciltten oluşuyor. Şuana kadar 5 cildi yani 5 kitabı mevcuttur. Geriye kalan 2 kitabı henüz çıkmamıştır. İşte bundan dolayı da dizinin son sezonu beğenilmedi diyebiliriz. Yani dizinin uyarlandığı kitabın son 2 cildi çıkmadığı için haliyle senaryoya bağlı kalınmadı, senaryosu değiştirildi diyebiliriz. İşte bundan dolayı da dizinin son sezonunun beğenilmediğini söyleyebiliriz. Çoğu kişiye göre kitap serisi tamamlansaydı dizinin son sezonu çok daha iyi olacaktı. Fakat son 2 kitap bitmediği için durum böyle oldu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir