Gladiatus Arenada 1. Olma Taktikleri

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Gladiatus oyununda arenada 1. olma taktiklerini ve yöntemlerini paylaşacağız.Ek olarak oyun hakkında detaylı bir kaç bilgi ve taktik paylaşacağız.Umarız faydalı olur.Herkese iyi okumalar ve iyi eğlenceler dileriz.

Başlıklar

Gladiatus Nedir?

Gladiatus, Gameforce oyun şirketine ait web tabanlı bir browser oyunudur.Yani internetten tarayıcı üzerinden oynanabilen bir oyundur.Oyunda size ait bir savaşçı karakter oluyor.Siz bu karakterinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz ve zaman içinde seviye atlamaya çalışıyorsunuz.Oyunda hedef arenada 1. olmak diyebiliriz.

Gladiatus Arenada Birinci Olma Taktikleri

Birinci taktik olarak, Gladiatusta arenada 1. olmak için epey uğraşmamız gerekiyor.Eğer oyuna para yatırıyorsanız 1. olmak o kadar da zor olmaz.Lakin normal şartlarda epey bir altın biriktirmeniz gerekecektir.Çünkü bu altınları arenada 1. olmak için karakterimizin eğitimine harcayacağız.Peki bu eğitim için nelere vermemiz gerekiyor ona bakalım.

Öncelikle karakterinizin güç,beceri,çeviklik,dayanıklılık,karizma ve zeka olmak üzere toplamda 6 tane geliştirebileceği özelliği mevcut.Eğer arenada 1. olmak istiyorsanız siz bunlardan sadece karizma ve çeviklik üzerine yoğunlaşmanız gerekmektedir.Çünkü karakterimiz bir savaşçıdır.Oyunda savaşçı için en önemli şey karizmadır diyebiliriz.

İlk hedefiniz karizmayı olabildiğince yüksek tutmaktır.Sonrasında çeviklik geliyor.Çevikliğe de aynı şekilde önem vermeniz gerekmektedir.Diğerlerine nadir verin.Yani parası bol olan versin elbette diğerleri de az da olsa işe yarar.Lakin paranızı boşuna harcamayın.Paranızı biriktirin ve bol bol karizma ile çevikliği arttırın.

Arenada birinci olmak için bu 6 beceriden en önemli olan en önemsiz olana doğru sıralarsak şu şekilde olur;

1-) Karizma
2-) Çeviklik
3-) Güç
4-) Beceri
5-) Dayanıklılık
6-) Zeka

Bu yüzden ilk öncelik hedefiniz karizma olsun sonra çeviklik sonra ise güç olsun.Sonra da yukarıdaki sıraya göre yükseltebilirsiniz.

gladiatus-arenada-birinci-olma-taktikleri-1

Resimde gördüğünüz gibi oyundaki sol menüden “Eğitim” kısmından bu yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.Daha çok kutu içine aldığım kısımları geliştirmeyi unutmayınız.

İkinci bir taktik olarak, karakterimizi bol bol işe bırakmamız gerekmektedir.Çünkü karakterimizi işe bırakırsak epey para kasabiliriz.Bu sayede karizma ve çeviklik güçlerini baya bir arttırabiliriz.Mesela oyuna günde 10 dakikanızı ayırıyorsunuz diyelim.Sonuçta diğer saatlerde oyun boşta kalıyor.Haliyle boşta kalacağına karakterinizi işe bırakabilirsiniz.Kesinlikle özellikle geceleri işe bırakmayı unutmayın.Geceleri siz uyurken karakteriniz işte para kazanacaktır.Bu sayede oyunda bol bol paranız olur.

Üçüncü bir taktik olarak, itemlerimizi sağlam seçmeliyiz.Neden bunu diyorum çünkü pazar alanında mor renkli pahalı bir elbise bulup hemen satın almayın.Özelliklerine dikkatlice bakın öyle satın alın.Çoğunlukla karizma,çeviklik ve güç özellikleri bulunan itemleri tercih edin.Tabii ki yüksek özellikli olursa daha iyi olur.

İtemlere göre özellikleri şöyle açıklayalım;

Zırh ==> Karizma kesinlikle olmalı.
Silah ==> Yüksek hasar ve güç olmalı.
Kalkan ==> Zırh+çeviklik olmalı.Diğerleri de olursa süper olur elbette ama en önemlisi zırh ve çevikliğin birlikte bulunmasıdır.
Ayaklık ==> Karizma+güç olursa süper olur.
Eldiven ==> Karizma+güç+çeviklik
Kafalık ==> Çeviklik+karizma
Aksesuar ==> Kolye ve yüzüklerde genellikle karizma olmalıdır.

Evet farkettiyseniz hepsinde karizma olmalıdır diye ısrarla belirttim.Çünkü gerçekten öyle bu oyunda arenada 1. olmak istiyorsanız maalesef karizmanızın epey yüksek olması gerekiyor.

Gladiatus Oyun İçi Bazı Taktikler

Açık arttırmalara sık sık katılmanızı öneririz.Özellikle son dakikada verdiğiniz tekliflerle itemler size kalabilir.Oyunda mesela bir itemin açık arttırma bitiş süresi saat 20:00 olsun.Siz oyunu takip edip iteme tam 19:59 da teklif verirseniz item büyük ihtimalle size kalır.Ama dikkat edin herkes bu taktiği uygularsa itemi alamayabilirsiniz.

Bol bol item alıp satış yapmanızı öneririz.Bu sayede ticaretiniz artar ve bu ticaretten oldukça büyük paralar kazanabilirsiniz.

Son olarak oyunda ara sıra çekilişler oluyor.Mesela özel günlerde oyun sizlere “Tanrının Lütfu Sandığı” ‘nı hediye olarak veriyor.Sizler de bunu çevirip çeşitli güzel hediyeler kazanabilirsiniz.

Not=Oyuna hala üye olmayan varsa buradaki linkten üye olabilirler.Oyun gerçekten çok eğlencelidir.

Şimdilik verebileceğimiz bazı taktikler bu şekildedir.Herkese oyunda iyi eğlenceler dileriz.Bir sorunuz olursa yorum kısmından bizlere yazmayı unutmayınız.

Bu taktikleri sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında da taktiklerden faydalanmasını sağlayabilirsiniz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir