Gmail 502 (That’s an error) Hatası Çözümü Nedir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Gmail’de bazı zamanlar verilen “502 thats an error” hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bazı zamanlar gmail’e yani Google maile girdiğimizde aşağıdaki gibi bir hata verebiliyor. Hata “502. That’s an error.” şeklindedir.

502 hatasında şu şekilde yazıyor:

502. That’s an error.

The server encountered a temporary error and could not complete your request.

Please try again in 30 seconds. That’s all we know.

Hatanın ekran görüntüsü yukarıdaki gibidir.

Hatanın Türkçe anlamı ise şöyle:

“502. Bu bir hata.

Sunucu geçici bir hatayla karşılaştı ve isteğinizi tamamlayamadı.

Lütfen 30 saniye icinde tekrar deneyin. Tüm bildiğimiz bu.”

Peki bu hatanın çözümü var mı, varsa nedir şimdi kısaca anlatalım.

Gmail “502 That’s an error” Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar eğer gmail’e girdiğinizde bu şekilde “502 thats an error” hatası alıyorsanız korkmanıza gerek yok. Çünkü bu hata sunucu kaynaklı verilen geçici bir hatadır. Yani sizin internetinizde herhangi bir problem bulunmaz. Hata sunucuda oluşan geçici bir hatadan dolayı kaynaklanır. Çözümü için birkaç saniye veya dakika beklemek yeterli olacaktır. Yani eğer bu hatayı alıyorsanız yapmanız gereken birkaç saniye beklemek ve sayfayı yenilemektir. Ardından sayfayı yenilediğinizde gmail’in tekrar açıldığını göreceksiniz.

Bizzat geçtiğimiz gün biz bu hatayı aldık ve birkaç saniye hatta 1-2 dakika boyunca gmaile giremedik. Ardından başka bir bilgisayardan hata herkeste mi var yoksa sadece bizde mi diye kontrol ettik. Diğer bilgisayardan gmaile girildiğini gördük. Sonrasında hata aldığımız bilgisayarda tekrardan sayfa yenilemesi yaptığımızda hatanın çözüldüğünü ve gmailin açıldığını görmüş olduk. Yani kısacası arkadaşlar eğer gmaile girdiğinizde 502 hatası alırsanız birkaç saniye beklemeniz gerekecektir. Birkaç saniye veya dakika sonrasında sunucuda verilen 502 hatası otomatikman çözülmüş olacak ve gmail açılmış olacaktır.

Kısacası; 502 hatasının çözümü birkaç saniye beklemek ve sayfayı yenilemektir. Çünkü zaten 502 hatasının ekran çıktısında “Please try again in 30 seconds.” yazıyor. Yani bu da 30 saniye içinde lütfen tekrar deneyin anlamına geliyor. Yani 30 saniyede bir sayfayı yenileyip tekrar kontrol edin manasını taşıyor. Haliyle sizler de biraz beklerseniz gmailin tekrar açıldığını görürsünüz. Teşekkürler, herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir