GMail E-Posta (Mail) Aboneliğinden Çıkma Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere gmail mail aboneliğinden çıkma, abonelik iptali nasıl yapılır kısaca onu anlatacağız.

İnternette mailinizle çeşitli sitelere kayıt olduktan sonra sürekli abonelik mesajları alabiliyorsunuz. Mesela bir siteye üye oldunuz diyelim. Mail adresinizi girdiniz. Bu durumda o site size sürekli bildirim maili, reklam maili vs. mailler gönderebiliyor. İşte bu durum bir süre sonra Gmail posta kutumuzda yer kaplayabiliyor. Şimdi sizlere istenmeyen mail aboneliğinden çıkış nasıl yapılır görseller eşliğinde onu anlatalım.

Gmail Mail Aboneliğinden Çıkma (Abonelik İptali) Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle Gmail’e giriyoruz. Ardından abonelikten çıkmak istediğiniz maile giriyorsunuz. Sonrasında mailde üst tarafta gönderen adının yazdığı kısmın sağ tarafında “Abonelikten çık” butonu çıkacak. Oraya tıklıyoruz.

2-) Ardından gelen bildirimde “E-posta listesinden çık” butonu çıkacak, oraya basıyoruz.

3-) Böylelikle gmail mail aboneliğinden çıkmış oluyoruz.

Bu şekilde sizler de istemediğiniz mail aboneliklerinden çıkabilirsiniz. Abonelikleri iptal edebilirsiniz. Bundan sonra o mail adresinden sizlere daha mail gelmemiş olur.

Ayrıca dilerseniz mailin sağ tarafında gözüken 3 nokta işaretine basıp oradan ‘“XXX” adlı göndereni engelle‘ kısmına basarsanız o kişiden daha mail almazsınız ve onu engellemiş olursunuz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir