Gmail’de İstenmeyen E-Postalar Nasıl Engellenir?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere gmailde istenmeyen e-mailleri nasıl engelleriz onu anlatacağız.

Gmail dünyanın en çok kullanılan mail servisidir.En çok kullanılan mail servisi olmasına rağmen bazen yanlışlıkla istemediğimiz kurumlar için gmail bülten aboneliğine üye olabiliyoruz.Sonrasından bize sürekli buralardan günlük 5-10 tane spam ya da normal mailler geliyor.Haliyle bu mailler bir süre sonra canımızı sıkmaya başlıyor.Peki bu istenmeyen e-mailleri nasıl engelleyebiliriz şimdi sizlere maddeler halinde bunu anlatalım.

1-) Öncelikle gmailinizi açıyorsunuz.Ardından sürekli mail gelmesini istemediğiniz yani engellemek istediğiniz maile giriyorsunuz.

2-) Sonrasında mailin sağ üst tarafında küçük bir aşağı ok butonu var ona basıyoruz.

3-) Sonrasında açılan yerde “… adlı göndereni engelle” veya buna benzer bir ibare göreceksiniz.Yani bu ifade farklı cümlelerle yazılmış olabilir.Ama genelde bu şekilde yazmaktadır.Sonrasında o butona basıyoruz aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi.

4-) Yukarıdaki resimde gördüğünüz yere tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı çıkacak.

5-) Sonrasında bu uyarıya “Engelle” olarak bastığımız zaman artık bu mail adresinden bizlere spam ya da herhangi bir mail gelmeyecektir.

İşlem bu kadar.Sizler de bu şekilde gmail’de istenmeyen elektronik postaları(e-postaları) engelleyebilirsiniz ve bu sayede bundan sonra o kurumlardan mail almazsınız.Burada blockchain sitesini örnek olarak gösterdik.Yoksa bu sitenin spam mailleri bulunmuyor.

Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir