Godaddy “Tarayıcınız biraz tuhaf durumda…” Hatasının Çözümü Nedir?

Bu yazımızda sizlere Godaddy’de verilen “Tarayıcınız biraz tuhaf durumda…” hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Dünyanın en çok kullanılan Domain ve Hosting firmalarından birisi Godaddy’dir. Godaddy’de bazen internetten bazen de browserlardan kaynaklanan bazı hatalar verebiliyor. Bu hatalardan birisi de “Tarayıcınız biraz tuhaf durumda…” hatasıdır. Siteye giriş yapmaya çalıştığımızda aldığımız hatalardan birisi de bu hatadır. Bu hata sonrasında kullanıcı adı ve şifremizi doğru yazsak bile siteye giriş yapamıyoruz. Fakat merak etmeyin, hatanın çözümü yani siteye hata almadan giriş yapmak oldukça basittir.

Hatanın ekran görüntüsü şöyle:

Hatanın tam metni şu şekilde:

Tarayıcınız biraz tuhaf durumda…
Reklam engelleme uygulamalarını ve diğer uzantıları devre dışı bırakmayı, JavaScript’i etkinleştirmeyi, farklı bir web tarayıcısı kullanmayı ya da VPN’inizi kapatmayı deneyin.

Şimdi sizlere bu hatayı neden verir ve çözümü nasıl yapılır kısaca onu anlatacağız.

Godaddy “Tarayıcınız biraz tuhaf durumda…” Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

Godaddy’de verilen tarayıcınız biraz tuhaf durumda hatasının çözümleri için hatanın alt tarafında yazan işlemleri uygulamamız gerekiyor. Fakat biz hepsini uyguladık ve tek bir şeyin çözüm olduğunu gördük. O da browser değişimidir. Yani hatanın çözümü için ilk önce farklı bir internet tarayıcısı üzerinden Godaddy’i açmanızdır. Bu şekilde Godaddy’e rahatlıkla girebilirsiniz.

Şimdi tekrardan tüm çözüm yöntemlerini kısaca yazalım:

1-) Hatanın çözümü için öncelikle farklı bir tarayıcıda Godaddy’i açın, sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Bu şekilde bizde bizzat oldu ve siteye giriş yapabildik. Yani ilk olarak diğer maddeleri denemeden farklı bir browser üzerinden Godaddy’e giriş sağlayın. Bu şekilde sorun çözülecektir. Diyelim ki Chrome’da bu hatayı aldınız, o zaman Microsoft Edge üzerinden siteye girmeye çalışın, sitenin açıldığını ve aynı hatayı almadığınızı göreceksiniz.

2-) Diğer bir çözüm yöntemi ise Adblock vb. gibi reklam engelleme eklentilerini kapatmaktır. Adblock’u kapatıp godaddye tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

3-) Tüm uzantıları devre dışı bırakıp siteye tekrar giriş sağlayabilirsiniz.

4-) Tarayıcınızda javascriptleri etkinleştirmeniz gerekiyor. Mesela Google Chrome kullanıyorsanız “Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Site Ayarları > JavaScript” kısmından JS’leri etkinleştirebilirsiniz. Bu alandan “Siteler JavaScript kullanabilir” kısmını işaretleyin. Sonrasında godaddye tekrar giriş yapın. Büyük ihtimalle hatayı tekrar almayacaksınız.

5-) VPN açıksa kapatın veya kapalıysa açıp tekrar siteye giriş yapın. Bu durumda da sorun çözülebilir.

6-) İnterneti kapatıp tekrar açın. Yani modemi resetleyip öyle tekrardan siteye girmeyi deneyin.

7-) Çerezleri silip tekrar girmeyi deneyebilirsiniz. Bazen çok sık internet kullanımında çerezler arttığı için bunları temizlemek gerekebiliyor. Fakat hiç silmeden de 1 numaralı maddeyi denerseniz probleminiz hallolmuş olacaktır.

Fakat dediğimiz gibi arkadaşlar biz 1 numaralı maddeyi yaptık ve sorun çözüldü. Diğerlerinin tamamını denemesek de çoğunu yaptığımız halde aynı hatayı almaya devam etmiştik. Ama farklı browserdan giriş yapınca sorun çözülmüştü, bilginiz olsun.

Bu şekilde bu hatanın çözümünü yapabilirsiniz. Umarız yararlı olur, iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir