Metin2 Happy Hour Nedir, Ne Zaman Gelir, Süresi Var mı, Ayda Kaç Kere Geliyor?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin2’de Happy Hour yani “Mutlu Saatler” eventi ne zaman geliyor, günleri var mı ve yüzde kaç indirim oluyor hakkında bilgi vereceğiz.

Metin2 Happy Hour Nedir, Ne Demek?

Metin2’de Happy Hour’un Türkçesi “Mutlu Saatler” demektir. Happy hour geldiği zaman EP satın almada bazı indirimler yapılıyor. Örneğin bugün %33 indirimle EP satılıyor. Yani diyelim ki siz 6k EP çekeceksiniz. Happy hourda çektiğiniz zaman bu ep 8k ya yükselmiş olacak. Çünkü 6000 EP’in %33’ü 2000 ediyor. Haliyle 6000+2000=8000 EP etmiş olacaktır. Kısacası, Happy Hour indirimli EP satışı yapılan etkinliğin ismidir. Daha doğrusu Happy Hour etkinliğinde aynı TL’ye daha fazla EP çekmiş olursunuz.

Metin2 Happy Hour Ne Zaman, Ayın Kaçında Geliyor?

Happy Hour etkinliği bazı zamanlar gelen bir etkinliktir. Oyunda ortalama ayda 1 veya 2 kere gelmektedir, her zaman gelmiyor. Happy hour geldiğinde nesne markette aşağıdaki gibi gözükmektedir.

Happy hour yukarıda gördüğünüz gibi toplam 24 saat sürer. Yani 24 saat boyunca happy hour kapsamında çektiğiniz epler daha fazla olur. Örnek verecek olursak diyelim ki %50 happy hour etkinliği var. Bu durumda 6k ep çektiğinizde aslında siz 6+3=9 k ep çekmiş olacaksınız. Yani 6k ep parası ile 9k ep satın almış olacaksınız. Burada 3k ep oyun size hediye edecektir.

Metin2’de Happy Hour etkinliği dediğimiz gibi ayda 1 ya da 2 kere gelmektedir. Oyunun resmi forum sitesindeki duyurularından happy hour gelmiş mi veya ne zaman gelecek öğrenebilirsiniz. Örneğin “board.tr.metin2.gameforge.com/index.php?board/809-mutlu-saatler/” buradaki linkten son duyuruları takip edebilirsiniz. Mesela foruma girdiğimizde aşağıda gördüğünüz gibi en son 9 Nisan 2023’te happy hour gelmiş ondan önce ise 24 Mart tarihinde gelmiş. Bu şekilde verdiğimiz linkten happy hour takibi yapabilirsiniz.

Ayrıca gelen indirimin yüzdesi de yanlarında yazmaktadır. Mesela 24 Aralık 2022 tarihinde %50 indirim gelmiş. Bu şekilde forumdan duyuruları takip edebilirsiniz. Eğer EP çekmek istiyorsanız happy hour günlerini takip edip daha avantajlı EP miktarları satın alabilirsiniz. Bu sayede oyun içerisinde de kâr yapmış olursunuz.

Son olarak Happy hour bazen ayın ortasında bazen ayın başında bazen de ayın sonunda gelmektedir. Yani bu tamamen rastgele geliyor. Bu yüzden resmi M2 forum sitesinden happy hour günlerini ve saatlerini takip etmeniz en doğrusu olacaktır. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir