Godaddy’den İsimtescil’e Domain Aktarma

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Godaddy’den İsimtescil’e nasıl domain aktarırız onu anlatacağız.Aslında sadece isimtescil olarak düşünmeyin.Diğer tüm firmalara aşağıda anlatacağımız şekilde domain aktarılmaktadır.Şimdi hemen maddeler halinde anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle godaddy hesabımıza giriyoruz.Ardından sağ üst taraftan kullanıcı adımıza tıklıyoruz ve sonra aşağıya doğru bir açılır menü açılacak.Oradan da sol taraftan “Alan Adını Yönet” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında açılan sayfada alan adlarımız sıralanacaktır.Buradan hangi alan adınızı isimtescile veya diğer firmalara aktarmak istiyorsanız o alan adınızın üstüne basıyorsunuz.

3-) Akabinde açılan sayfada en alta geliyoruz.Orada “Ek Ayarlar” kısmı çıkacak onu buluyoruz.

4-) Sonrasında “Ek Ayarlar” kısmında aşağıdaki gibi 5 tane madde çıkacak.Buradan godaddy’den dışarıya domain aktarmak istediğiniz için “Alan adını GoDaddy konumundan transfer et” butonuna basıyorsunuz.Eğer firma için domain transferi yapacaksanız bir üst maddeye tıklamanız gerekiyor.

5-) Sonrasında ise açılan sayfada domaini dış firmaya transfer etmek için yapmanız gerekenler gelecek.Buraları güzelce okuyup en alta geliyoruz.

6-) En alt kısımdan alan adınızı nereye transfer etmek istiyorsanız o firmanın ismini yazıyorsunuz.Sonrasında neden transfer etmek istediğinize dair bir kaç cümle yazıyorsunuz.Eleştiri cümlesi de yazabilirsiniz sorun olmaz.Fiyat pahalı vs.Zaten dış firmalara aktarmanın en önemli etkeni godaddy’nin domain yenilemek için 15 dolar yani yaklaşık 60 tl para istemesidir.İşte bu yüzden başka firmalara aktarmak isteriz.

Ardından son olarak “Transfere devam et” butonuna basıyoruz ve sonradan işlemlere devam ediyoruz.Sonrasında büyük ihtimalle mail adresimize transfer kodu gelecektir.İşte bu kodu da isimtescil.net sitesine ticket olarak yolluyoruz ve hangi domaini transfer etmek istiyorsanız onlara da detaylı bir ticket atıyoruz.Akabinde domainimiz transfer olmuş oluyor.

Bu şekilde Godaddy şirketinde bulunan domainlerinizi isimtescil.net’e aktarabilirsiniz.Veya dediğimiz gibi başka firmalara da bu şekilde godaddy üzerinden domain aktarımı yapabilirsiniz.

NOT=Bu yöntemle bildiğimiz kadarıyla godaddy sizden para kesmez.Fakat godaddy’den aktaracağınız diğer firma sizden transfer ücreti alabilir.O konuda tam bir bilgimiz yok.

YORUMLAR

  1. Merhabalar, godaddy den isimtescile bir domain devri yapacaktım ve ücret nereden kesiliyor merak ediyordum. Bununla ilgili bir yazı bulamamıştım pek. Fakat yazınızda %100 olmasa da ücretin karşı taraftan kesileceğini belirtmişsiniz. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir