Google Chrome’da Kayıtlı Şifreler Nasıl Görülür? (Chrome İle Şifre Görüntüleme)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Chrome’da kayıtlı şifreleri nasıl görüntüleyebiliriz onu anlatacağız.

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan web tarayıcısı Google Chrome’dur. Google Chrome’u her gün kullananlar ve sürekli aynı web sitelere giriş yapanlar şifrelerini otomatikman kaydedebilirler. Çünkü sürekli girdiğimiz bir siteye sürekli şifre girişi yapmak zor ve zaman kaybı olur. İşte bu yüzden Chrome üzerinden girdiğiniz sitelere şifrelerinizi kaydedebilirsiniz. Diyelim ki aradan uzun bir süre geçti ve sitelerin şifrelerini unuttunuz. İşte Chrome ile kaydettiğiniz bu şifreleri hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Şimdi Chrome kayıtlı şifreler nereden görülür onu sizlere anlatalım.

Chrome’da Kayıtlı Şifreler Nasıl Görüntülenir?

1-) Google Chrome’daki kayıtlı şifreleri görmek için öncelikle Chrome’da sağ üst taraftaki 3 nokta işaretine basıyoruz. Ardından aşağıda açılan seçeneklerden “Google Şifre Yöneticisi” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında buradan sol menüden “Şifreler” bölümünü açıyoruz.

3-) Ardından burada Chrome’da kayıtlı olan tüm şifreler site adresleriyle birlikte çıkacaktır. Bu sayfadan hangi sitede kayıtlı şifreniz varsa ve öğrenmek isterseniz oraya tıklayın.

4-) Diyelim ki bir siteye tıkladınız. Ardından aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Burada bu siteye kayıtlı olan şifrenizi öğrenmek için “Şifre” kısmındaki göz işaretine basmanız yeterli olacaktır. Göz işaretine bastığınızda kayıtlı şifreniz gözükmüş olacaktır. Böylelikle tüm kayıtlı şifrelerinizi öğrenebilirsiniz.

5-) Dediğimiz gibi buradan tüm önceki kayıtlı olan şifreleri görebilirsiniz. Dilerseniz 2. maddedeki “Ayarlar” kısmından şifreleri dışa aktarabilir ve böylelikle bilgisayarınıza tüm Chrome şifrelerinin verilerini kaydedebilirsiniz. Ardından başka bir bilgisayarda Chrome’da şifreleri içe aktarma yaparak tüm şifrelerinizi aktarma yapabilir yani başka bir PC’ye geçirebilirsiniz.

Bu şekilde Google Chrome’da kayıtlı olan şifrelerinizi hızlı bir biçimde öğrenebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir