Windows’un Bu Kopyasını Etkinleştirdik Ne Demek? Orijinal Olmuş Oldu mu?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Windows’un bu kopyasını etkinleştirdik uyarısı ne anlama geliyor kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Bilgisayarımızı daha güvenli ve stabil kullanmak için bilgisayarımıza format attıktan sonra (Windows 7, 8, 10, 11) Windows’u etkinleştirmek isteriz. Etkinleştirmek için Windows anahtar key koduna ihtiyaç duyarız. İnternetten uygun fiyata etkinleştirme kodu satın aldıktan sonra sistemi etkinleştirmek için kodu gireriz ve ardından aşağıdaki gibi “Windows’un bu kopyasını etkinleştirdik.” şeklinde bir uyarı karşımıza çıkar. Bu uyarıyla birlikte Windows etkinleşmiş oldu mu, orijinal hale gelmiş oldu mu merak ediliyor.

Şimdi bu uyarının ne anlama geldiğini sizlere iletelim.

Windows’un Bu Kopyasını Etkinleştirdik Uyarısı Nedir? Orijinal mi Demek?

Arkadaşlar Windows’u etkinleştirdikten sonra yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi “Windows’un bu kopyasını etkinleştirdik” uyarısı vermektedir. Bu uyarının anlamı kullandığınız Windows’un yani bilgisayarın orijinal haline çevrildiği anlamına gelmektedir. Yani böylelikle Windows’unuz etkinleşmiş oluyor anlamına gelmektedir. “Windows’un bu kopyasını etkinleştirdik” ifadesi Windows’un orijinal olmuş olduğu anlamına gelmektedir. Yani böylelikle Windows’u etkinleştirmiş olduk, orijinal haline çevirmiş olduk. Bu şekilde bilgisayarı etkinleştirdikten sonra Windows’un herhangi bir yerinde bu bir kopya sürümdür vs. tarzında mesaj çıkmayacaktır.

“Windows’un bu kopyasını etkinleştirdik” ifadesi etkinleştirilmenin tamamlandığı anlamına gelmektedir. Yani girdiğiniz Windows anahtar şifresi geçerli (doğru) olduğundan dolayı kullanmış olduğunuz Windows orijinal sürümüne yükselmiştir. Aslında “bu kopyasını etkinleştirdik” ifadesi biraz kafa karıştırıcı geliyor. Fakat dediğimiz gibi bu ifade sizi yanıltmasın. Bu cümle o Windows’un %100 olarak etkinleştirildiği yani orijinal hale getirildiğini belirtiyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir