Google Chrome’da Videolar Siyah Ekran Görünüyor Sorunu Çözümü

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Google Chrome videolarda siyah ekran sorununun çözümünü anlatacağız.

Bazı zamanlar Chrome tarayıcısından instagram, facebook ve youtube videoları izlediğinizde siyah ekran sorunu karşımıza çıkar. Yani instagram videolar arka planda oynar, ses gelir fakat görüntü gelmez siyah ekran çıkar karşımıza. Aynı şekilde bazen youtube’da canlı yayınlar da siyah ekran açılmaktadır. İşte bunun sorunu internet değil Google Chrome tarayıcısındaki bir ayardır. Aşağıda anlatacağımız ayarı kapattığınızda bu siyah ekran sorununu da çözmüş olursunuz. Videoları kesintisiz izlersiniz. Şimdi internette açılan videoların siyah ekran olma sorununun çözümünü maddeler halinde sizlere aktaralım.

Google Chrome Videolarda Siyah Ekran Sorunu Çözümü

1-) Arkadaşlar Chrome’da bazı videolar aşağıdaki gibi siyah ekran gözükmektedir. Bunun çözümü için öncelikle Google Chrome’u açıyoruz ve sağ üstteki 3 nokta işaretine basıyoruz.

2-) Sağ üst taraftaki 3 nokta işaretine bastıktan sonra açılan seçeneklerden “Ayarlar” bölümüne giriyoruz.

3-) Sonrasında sayfanın en altına geliyoruz ve “Gelişmiş” butonuna basıyoruz.

4-) Ardından yine biraz aşağılara iniyoruz ve “Sistem” bölümüne geliyoruz. Buradan da 2. seçenek olan “Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan” bölümünü kapatıyoruz.

5-) 2. seçeneği kapattıktan sonra butonun yanında “Yeniden başlat” butonu yer alacak. Buna tıklıyoruz.

6-) Chrome otomatikman tekrardan açılacaktır. Artık videolardaki siyah ekran sorunu böylelikle çözülmüş olacaktır. İnstagram, twitter, facebook videolarını açarak hatayı kontrol edebilirsiniz. Sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Bu şekilde Chrome’da videoların siyah ekran sorununu çözmüş oluruz. Umarız faydalı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir