Youtube’da İzleme ve Arama Geçmişine Nereden Bakılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Youtube izleme ve arama geçmişi nereden görüntülenir onu göstereceğiz.

Youtube dünyanın en çok ziyaret edilen video sitelerinden birisidir. Youtube üzerinde birbirinden farklı videolar, müzikler, filmler, eğitici ders videoları vb. videolar izleyebilirsiniz. O kadar çok video çeşidi var ki zamanla eski izlediklerinizi tekrardan hatırlamak isteyebilirsiniz. İşte burada youtube izleme geçmişi özelliği devreye giriyor. Bu özellik sayesinde youtube’u ilk kullanmaya başladığınızdan bugüne kadar olan tüm izlediğiniz videoların isimlerine buradan ulaşabileceksiniz. Ayrıca arama yaptığınız yazıları da buradan bakabilirsiniz. Şimdi lafı uzatmadan Youtube üzerinde izleme-arama geçmişine nasıl ulaşabilirsiniz onu anlatalım.

Youtube İzleme ve Arama Geçmişine Bakmak

1-) Youtube izleme ve arama geçmişinize bakmak için yani önceleri ne izlediğinize ve ne aratması yaptığınıza bakmak için öncelikle youtube.com’a giriş yapıyoruz. Tabii ki kendi gmail hesabınız açık şekilde youtube’a giriş yapmanız gerekiyor. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi en sağ üstteki profil resmi kısmına basıyoruz.

2-) Sonrasında açılan seçeneklerden “YouTube’daki verileriniz” kısmına giriyoruz.

3-) Ardından açılan sayfada biraz aşağıya indiğimizde alttaki resimde gördüğünüz gibi “YouTube İzleme Geçmişi” bölümüne gelmiş oluruz. Burada en son izlediğiniz videolar çıkmaktadır. Ayrıca alt tarafta yer alan “YouTube izleme geçmişinizi yönetin” linkine basarsanız daha önceden izlediğiniz tüm videoları görebilirsiniz.

4-) Aynı şekilde bir alta indiğinizde de “YouTube Arama Geçmişi” bölümüne gelmiş olursunuz. Burada da daha önceden youtube aratması yaptığınız kelimeleri görürsünüz. Mesela biz en son “neml” aratması yapmışız. Aynı şekilde sizler de buradan tüm aratmalarınızı görebilirsiniz. Dilerseniz buradaki verilerinizi silebilirsiniz. Ayrıca yine alttaki mavi linke tıkladığınızda daha önceki aratmalarınıza da göz atabilirsiniz.

5-) Böylelikle Youtube sitesinde daha önceden izlediğiniz tüm videoları burada bulabilir ve arama kutusuna yazdıklarınızı burada görebilirsiniz.

Bu şekilde Youtube’da eskiden arattığınız videolara ve izlemelere ulaşabilirsiniz. Umarız faydalı olur. Yorumlarınızı bekleriz teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir