Google Gmail Eski Orijinal Görünüme Nasıl Geçilir? (Gmail Eski Versiyonu Açmak)

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Google Gmail’in eski tasarımı nasıl açılır, orijinal versiyonu yani orijinal sürümü nasıl geri açılır, eski tasarıma nasıl dönüş yapılır onu anlatacağız.

Geçtiğimiz günlerde Google Gmail’e yeni bir güncelleme geldi. Yeni güncellemeyle birlikte Gmail’in tasarımında değişiklik yapıldı. Aslında göze hoş gelen bir tasarım fakat önceki tasarımı yıllardır kullananlar için bu yeni tasarım göze kötü gelmiş olabilir. Bu yüzden çoğu kişi eski sürümüne geri dönüş yapmak istiyor. Şimdi sizlere Gmail eski versiyonu nasıl geri yüklenir görseller eşliğinde onu anlatalım.

Ek olarak Gmail yeni sürümün ekran görüntüsü yukarıdaki gibidir. Yani aslında büyük bir değişiklik yok. Gmail yeni haliyle daha modern ve şık bir görüntüye sahip. Yine de eski versiyona geçmek isteyenler olabilir. Şimdi Gmail kısaca eski sürüm nasıl açılır onu gösterelim.

Gmail Eski Tasarım ve Orijinal Sürüm (Eski Versiyon) Nasıl Açılır?

1-) Gmail’de eski tasarıma yani orijinal versiyona geçiş yapmak için öncelikle Google gmail hesabımızı açıyoruz. Ardından sağ üstteki aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Ayarlar” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından açılan seçeneklerden “Orijinal görünüme geri dön” linkine tıklıyoruz.

3-) Ardından ekrana gelen bildirimden “Yeniden yükle” butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Gmail’imiz eski versiyonuna dönüşmüş oluyor. Aslında eski ve yeni versiyon arasında fazla bir fark yok. Sadece renk değişikliği ve bazı küçük tasarımsal değişiklik olmuş. Bunun dışında diğer yerleri aynı diyebiliriz. Yeni versiyonda arka plan rengi biraz daha gri yapılmış. Eski orijinal versiyonda ise arka plan beyaz renktir.

5-) Dilerseniz eski sürümü tekrar yeni versiyonu ile değiştirebilirsiniz. Yani tekrar yeni gmail görünümüzü açabilirsiniz. Bunun için de yine sağ üstteki ayarlar butonuna tıklıyoruz. Ardından “Yeni Gmail görünümünü dene” linkine basıyoruz. Böylelikle gmail tekrardan yeni haliyle açılmış olacaktır.

6-) Dediğimiz gibi fazla bir fark olmasa da arka plan renginde bazı değişiklikler olmuş. Biz şimdilik yeni halini kullanıyoruz, fena değil. Ama dileyenler bu adımları takip ederek eski Gmail görünümünü açabilirler.

Bu şekilde Gmail’in eski halini açabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir