Google Karanlık Mod (Koyu Mod) Nasıl Açılır?

Herkese merhabalar. Bu yazımızda sizlere Google ve Google Chrome karanlık moda geçme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Birçok web site karanlık mod özelliğini aktif duruma getirmişti. Aynı şekilde Google’ın da karanlık mod seçeneği mevcuttur. Eğer geceleri bilgisayarda çok zaman geçiriyorsanız karanlık modda kullanmanızı tavsiye ederiz. Şimdi sizler için Google’da karanlık mod nasıl aktif edilir? Google karanlık, dark moda nasıl geçilir onu anlatalım. Resimler eşliğinde öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Google Karanlık Moda Nasıl Geçilir?

1-) Öncelikle Google arama motorunda, Google Chrome’da karanlık modu aktif etmek için gmail hesabınızın açık olması gerekiyor. Google hesabınızı açtıktan sonra Google’a girip rastgele bir arama yapın. Ardından sağ üst tarafta bulunan aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Ayarlar” butonuna tıklayınız.

2-) Akabinde açılan seçeneklerden en alttaki “Koyu tema: Kapalı” bölümüne tıklıyoruz. Buraya tıklarsanız tema koyu moda dönüşmüş olur. Yani Google arama motorunun arka planı siyah renk olacaktır.

3-) Google’ı koyu mod yaparsanız aşağıdaki gibi görünmüş olur.

4-) Dilerseniz aynı yere tıklayarak yine en altta bulunan “Koyu tema: Açık” kısmına basabilir ve koyu temayı kapatabilirsiniz.

5-) Böylelikle Google’da koyu tema, koyu mod, dark mod, karanlık mod, siyah mod özelliklerini aktif yapabilirsiniz. Dilerseniz aynı yerden kapatabilir eski beyaz arka planlı moda (default) dönebilirsiniz.

Bu şekilde Google arama motorunu karanlık, koyu modda kullanabilirsiniz. Dilerseniz aynı yerden koyu modu kapatabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir