Pessi ne demek? Lionel Messi’ye neden Pessi deniliyor?

İyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Messi’ye neden Pessi deniliyor, Pessi ne demek, pessi nedir onu anlatacağız.

Aynı Ronaldo’ya Penaldo denilmesi gibi bazı zamanlarda Messi’ye de Pessi denilmektedir. Özellikle Messi’yi sevmeyen kişiler Messi penaltıdan gol attığında veya çok kolay bir gol attığında sosyal medyadan #pessi etiketi altında paylaşımlar yapmaktadır. Şimdi pessi ne anlama geliyor, Messi’ye neden pessi deniliyor kısaca anlatalım.

Pessi Ne Demektir?

Pessi, Lionel Messi’ye takılan bir takma addır. Messi bazı maçlarda penaltıdan gol attığında Messi’yi eleştirmek isteyenler sosyal medyada #pessi etiketiyle paylaşım yapabiliyorlar. Dediğimiz gibi Messi diyelim ki bir maçta 2 gol attı ve bu goller penaltıdan oldu. Bunun ardından gollerin kolay atıldığını belirtmek amacıyla sosyal medyada Messi’ye pessi diye hitap ediyorlar. Aynı şekilde Ronaldo’ya da Penaldo denildiği gibi. Pessi’nin açılımına gelecek olursak Pessi = Penaltı + Messi ifadesinin kısaltmasıdır. Şöyle ki Penaltı kelimesinin ilk harfi ‘P’ ve Messi’nin son dört harfi ‘ESSİ’ birleştiğinde “PESSİ” kısaltmasını oluşturmaktadır.

Messi’ye Neden Pessi Deniliyor?

Lionel Messi bir maçta kolay sayılabilecek goller atarsa veya penaltıdan gol atarsa bu durumda sosyal medyada bazı futbol severler (genellikle Real Madrid fanları veya Messi karşıtları diyelim) kolay golleri eleştirmek amacıyla Messi’ye Pessi şeklinde hitap edebiliyorlar. Kısacası, Messi penaltıdan gol veya goller attıktan sonra penaltıdan attığı golleri vurgulamak için Pessi şeklinde belirtilir.

Bu durum tamamen mizah ve eleştiri amacıyladır. Yoksa hem Ronaldo hem Messi şuanda dünya üzerindeki en iyi 2 futbolcudur. Fakat kendilerinden beklenti yüksek olduğu için penaltıdan gol attıklarında (kolay gol olduğu düşünülerek) hemen eleştirilebiliyorlar.

YORUMLAR

  1. Lionel Messi bir maçta kolay sayılabilecek goller atarsa veya penaltıdan gol atarsa bu durumda sosyal medyada bazı futbol severler (genellikle Real Madrid fanları veya Messi karşıtları diyelim) kolay golleri eleştirmek amacıyla Messi’ye Pessi şeklinde hitap edebiliyorlar.

    1. Evet hocam tam da bu şekilde. Hatta parantez içerisine ek olarak CR7 fanları da diyebiliriz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir