Google Mail Adresi (E-Posta) Değiştirme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Google mail adresi değiştirme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Arkadaşlar normalde sonu gmail ile biten mail adreslerini değiştirmek pek mümkün değil. Fakat eğer bir iş yerinde çalışıyorsanız veya okul hesabınız gmail üzerindense bunları değiştirebilirsiniz. Ama google resmi kaynağına göre bazı hesaplarda mail adresi değiştirme bölümü açık olabiliyor. Yine de sizlerin de denemesi lazım. Bu arada mail değiştirmede “[email protected]” kısmında “mailadresi” bölümü değişebiliyor. Yani @gmail.com kısmı kesinlikle değişmez diyebiliriz. Şimdi maddeler halinde resimler eşliğinde Google’da gmail adresi değişir mi, nasıl değişir onu anlatalım.

Google E-Posta Adresi Değiştirme Yapılabilir mi, Nasıl Yapılır?

1-) E-posta değişikliği için öncelikle gmail hesabımızı açıyoruz. Ardından sağ üst taraftaki profil resmimize tıklıyoruz. Oradan “Google Hesabınızı yönetin” butonuna basıyoruz.

2-) Akabinde açılan sayfada sol tarafta “Kişisel bilgiler” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında iletişim bilgileri bölümünden “E-POSTA” butonuna basıyoruz.

4-) Ardından ilgili bölüme geliyoruz. Normalde burada “Google hesabı e-posta adresi” kısmına basılabiliyor. Fakat çoğu gmail hesabında burası maalesef aktif değildir. Çünkü doğrudan sonu @gmail.com ile mailler değiştirilemiyor. Ama google.com bilgilerine göre bu ayar bazı hesaplarda açılabiliyor. Eğer bu ayar açılmazsa anlayın ki mail adresinizi değiştiremezsiniz. Bizim hesapta da aynı şekilde mail adresi değişikliği aktif değildir.

5-) Kısacası mail adresinizin sonu [email protected] ile bitiyorsa bu e posta ismini maalesef değiştiremezsiniz. Ama eğer bir işyerinde çalışıyorsanız ve iş yeri hesabınızın google ile giriş yapılabiliyorsa, veya okul hesabınıza google ile giriş yapabiliyorsanız bu durumda yöneticinize danışarak e mail isminizi değiştirebilirsiniz. Yani kısacası iş yeri google mail hesaplarınızı yöneticiye danışarak değiştirebilirsiniz, fakat sonu @gmail.com ile biten normal mail adresleri maalesef değişemiyor. Aynı şekilde kurumsal google mail hesabınız varsa, okullar için eğitim için google mail hesabınız varsa yöneticinize durumu iletebilir ve mail adresinizin değişmesini isteyebilirsiniz.

Bu şekilde Google e-mail adresi değiştirebilirsiniz. Dediğimiz gibi tüm hesaplarda bu bölüm açılmaz. Eğer bir iş yerindeyseniz veya okulda bir hesabınız varsa yöneticinize bildirerek mail adresinizi değiştirebiliyorsunuz. Diyelim ki “[email protected]” mail adresimiz var. Bu adres de Google ile ortak diyelim. O zaman siz yöneticinize ulaşarak bu mail adresini “[email protected]” şeklinde değiştirebiliyorsunuz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir